Google Takvim güncellemesi Android’de Karanlık Modu ekliyor

Google Takvim güncellemesi Android’de Karanlık Modu ekliyor

Google, uzun zamandır beklenen karanlık modun artık iki uygulamasında Android’de paylaştığını duyurdu: Takvim Android Q’nun piyasaya sürülmesiyle Google, pek çok uygulamaya karanlık mod getirmeye karar verdi. Geçtiğimiz hafta Takvim bu özelliği alacağı duyumu aldık .Takvim ise biraz şaşırtıcı oldu.

Duyuru

Takvim gösteren ekran bir çift içerir ve karanlık modu etkin olan uygulama özelliğidir gözükmektedir. Google Takvim’de kullanmaya başlamak istiyorsanız, Ayarlar / Genel / Tema’ya gitmeli ve Koyu modu seçmelisiniz. Google Keep’te etkinleştirmek çok daha kolaydır;

Ayarlar’a gidin ve Koyu Modu Etkinleştir’i seçin. 

Şimdi, Takvim için karanlık modun yalnızca Android Nougat ve daha üstünü çalıştıran cihazlarda desteklendiğini belirtmekte fayda var. Ayrıca, telefonunuza Android Q önizlemesi yüklüyse, varsayılan olarak tüm işletim sistemini karanlık moda ayarlayabileceksiniz. Aynı durum, bir istisna dışında Google Keep için de geçerlidir, karanlık mod Android Lollipop ve daha sonra tarafından desteklenen tüm cihazlarda çalışacaktır.

Google’a göre, karanlık modu Takvim ve Sakla uygulamalarına getiren güncelleme 15 gün boyunca uyumlu Android cihazlara yayılacak.  Yaygınlaştırma, 16 Mayıs’ta Google Takvim’de başlamış olup, Google Keep bugün 20 Mayıs’tan başlayacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir