Googlenin Sokak Görünümü yüzünden Ceza Aldı

Sokak Görünümü arabaları özel veriler topladı ve Google yine ceza aldı

Google’ın Sokak Görünümü projesi, küresel konumlandırma sistemi uydu takım yıldızının icadından bu yana navigasyona olan en iyi bir şeydir. Nepal’in uzak bölgelerinden ana caddeye kadar yolların ve onları sıralayan evlerin gerçek görünümünü kayıt altına alan başka hiçbir şirket Google’a ulaşamadı.

Proje, Google’ın, 360 fotoğraf makinesi ve Lidar kurulumunun dünyanın yollarını sürekli izlemesi gerekmesi nedeniyle Google Haritalar’daki işletme listeleriyle yeniden birleşmeyi umduğu büyük bir yatırıma ihtiyaç duyuyordu.
Bununla birlikte, bu arabalar sadece yoldaki komik durumları değil, daha sonra sansürlenmesi gereken yüzleri veya plakaları değil, evinizdeki Wi – Fi, e-postalarınızı ve şifrelerinizi de toplamaktadır. Google’ın hata dediği uygulamanın gerçekleşmesi üzerine, 20072010 döneminde toplanan veriler için konuyu 2013‘te 7 milyon $ ‘a çözmeyi kabul etti. O sırada, Google toplanan verileri silmeyi ve bu süreçte insanların ev Wifi’lerini güvence altına almaları için eğiticiler oluşturmayı kabul etti.
Şaşırtıcı bir şekilde, şirket bu konuda 2019‘da tekrar sıcak su içindeydi. 13 milyon dolar fazladan para ödemeyi kabul ettiği ve … verileri tekrar silmeyi kabul ettiği bildirildi . Paranın bir kısmı asıl davacılara verilecek ve geri kalanı çeşitli tüketici koruma ve veri gizliliği organizasyonlarına dağıtılacak. Bunlardan biri olan Elektronik Gizlilik Bilgi Merkezi, konunun hala odak noktasında olduğu yönündeki şaşkınlığı dile getiren konuyu yorumladı
Google’ın bu uygulamayı sonlandırmayı kabul etmesinden ve kamu hizmeti duyurularını yapmasından altı yıl sonra çok garip, başkalarının zaten sahip olduklarını düşündüklerini yapmayı bir kez daha kabul ediyor
Google, herhangi bir yanlış yapmayı reddettiği halde, Wi-fi veri toplama sorununun neden yeni yerleşim detaylarıyla yeniden yüzyüze geldiği duyulmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir