Tesla Araçlarda Netflix ve YouTube devri!

Elon Musk, Teslas’ta bulunan araç içi göstergelerin sürücüler için sahip olma potansiyeline sahip olduğunu uzun süredir ortaya koyuyor: sadece bilgi sağlayamaz, aynı zamanda eğlence de sağlayabilir. Bu amaçla, otomobillerin yakında Netflix ve YouTube’dan video yayınlayabileceğini söylüyor.

Tesla, sürücülerin ekranlarda oynayabileceği oyunları çoktan tanıttı: Haziran ayında, Bethesda E3’de stüdyoların sürücülerinin Fallout Shelter oynayabileceğini açıkladı. Tesla ayrıca Cuphead ve Tempest, Pole Position ve Missile Command gibi klasik Atari oyunlarını yayınladı. Cuma günü, şirket sürücülerin Tesla Çarşısı’nda satranç oynayabileceğini açıkladı.

Oyunlar sadece araç park halindeyken çalışır ve oyuncular direksiyon simidini kumanda olarak kullanabilirler. Aynı durum, Musk’un düzenleyiciler kendi kendine sürüşü onaylarken onaylamasının, otomobil hareket halindeyken yolcuların video yayını yapmasına izin vereceğini belirtti. Musk, özelliğin ortaya çıkması için bir zaman çizelgesi açıklamadı.

Sürücülerin ve yolcuların video izlemesine izin verme isteği tam bir sürpriz değil – Musk E3’te YouTube’un izleyebilme yeteneğinin geldiğini belirtti. Bu noktaya kadar, ekran HTML5’i desteklemiyor, bu nedenle böyle bir özellik şu anda araçlarda mümkün değil, ancak bir kullanıcı bu konuda bir yol bulsa da.

Netflix sıranıza yetişmek veya arabada bir video oyunu oynamak, bir çocuğun uygulaması için arabada beklemekte olan veya uzun bir araba yolculuğuna takılan herkes için bir miktar hitap ediyor. (Bazı minibüslerin TV ekranları ile birlikte gelmelerinin bir nedeni vardır.) Otomobiller kendilerini sürdüğünde, yolcular giderken bir şeyler yapmak isteyeceklerdir.

Ancak böyle bir özelliğe sahip olacak büyük endişeler var. Test araçlarının bir şeyler ters gittiğinde devralması için tekerleğin arkasında bir sürücüye sahip olması gerekiyor ve kendi kendine sürüş teknolojisi geliştikçe bile, tamamen ortadan kalktığını hayal etmek zor. Aynı zamanda, televizyonun bir sorun olduğu yüksek profilli bir olay da yaşandı: 2017’de, bir Uber otomatik sürüş aracı ile bir yaya arasında, arabanın test sürücüsünün Hulu’da Voice’u izlediği ölümcül bir kaza.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir