Huawei, uluslararası telefon sevkiyatlarının 2019’da 60 milyon adede düşmesini bekliyor

Huawei, uluslararası telefon sevkiyatlarının 2019’da 60 milyon adede düşmesini bekliyor.

Geçen yıl Huawei dünya çapında 206 milyon el cihazı gönderdi . Şirket, bu yılın ilk çeyreğinde dünya genelinde 59 milyon adet teslimatla ivme kazandığını ; bu, bir önceki yıla göre %50,3 artış gösterdi ve Huawei’yi üç aylık dönemde dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi yaptı. Hiçbir şey şirketin gelecek yıl dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmak için Samsung’u geçmesini engelleyemedi. 2016’da geri döndü . Huawei’nin tüketici iş grubunun CEO’su Richard Yu, şirketin 2021‘de Samsung ve Apple’ı üstleneceğini ve Huawei’nin bu görevi beklenenden bir yıl önce gerçekleştireceğini söyledi. Ancak ABD hükümetinin bir hamlesi her şeyi değiştiren bir zincirleme reaksiyon başlattı.

ABD’de Huawei, Çin’de, Huawei’yi komünist hükümet adına istihbarat toplamaya zorlayabilecek bir yasa nedeniyle ulusal güvenlik için bir tehdit olarak değerlendirilmektedir. Huawei’den gelen inkarlara rağmen, şirketin ürünlerinin Pekin’e bilgi gönderebilecek arka iç mekanlar içerdiği düşünülüyor. Geçtiğimiz ay, Trump yönetimi, üreticiyi Ticaret Departmanı’nın İşletme Listesine yerleştirmişti. Bu, firmanın ABD’den parçalara ve yazılıma erişmesini önler ve Huawei ile bağlarını kesmek için bir takım kilit tedarikçilere önderlik etti. Google, Qualcomm, Intel ve ARM Holdings, Ağustos’ta 90 günlük sınırlı bir süre sona erdiğinde bir kez daha Huawei ile iş yapmayacak olan şirketin tedarik zincirinin yalnızca bir üyesi.

Huawei, Temmuz ayının 22. gününde serbest bırakılacak olan Honor 20’nin serbest bırakılmasını iptal edebilir

Bloomberg Pazar günü yaptığı açıklamada, Varlık Listesi’ne yerleştirilmesinin bir sonucu olarak, Huawei’nin bu yıl uluslararası telefon sevkiyatlarında %40 ila %60 arasında bir düşüş beklediğini belirtti . Geçen yıl gönderilen birimlerin yaklaşık yarısı uluslararası alıcılara teslim edildi, bu nedenle Huawei’nin kendi hesaplamaları 2019’da Çin dışında 40 milyon ila 60 milyon daha az akıllı telefon göndereceğini gösteriyor. Bu oldukça geniş bir yelpazede, ancak şirketin kendisi gelemiyor etrafındaki belirsizlikler nedeniyle daha iyi bir tahminde bulunun.
Akıllı telefon üreticisi 21 Haziran’da İngiltere ve Fransa’da piyasaya sürülecek olan Honor 20’nin lansmanını izliyor. İki Fransız taşıyıcı Huawei’nin Honor alt markasını taşımayı bıraktı ve Honor 20′nin piyasaya sürülmesi beklendiği gibi zayıf giderse, Huawei’nin telefonu hızlı bir şekilde durdurmayı planladığı bildiriliyor. Cihaz Huawei’nin kendi Kirin yonga setleri tarafından desteklenirken, potansiyel alıcılar Honor 20‘nin Android uygulamaları ve Android uygulamaları için güncelleme alamaması konusunda endişeli olabilir.
Şirketin Hongmeng işletim sistemini (ArkOS) test ettiği ve aynı zamanda Aurora olarak bilinen bir Rus işletim sistemi olduğu da söyleniyor . Sonuncusu, jest tabanlı MeeGo işletim sisteminden çıkan Jolla’s SailfishOS’tan geliyor. Huawei, bir yıl boyunca cips ve parça stokuna sahipti, ancak burada bazı büyük sorunları var. Evet, firmanın HiSilicon ünitesi kendi yongalarını tasarlıyor, ancak bunu yapmak için ABD şirketlerinden yazılım kullanıyor. Ek olarak, İngiltere’nin ARM Holdings’i Huawei’yi bir müşteri olarak düşürmeye karar verirken (teknolojisinin bir kısmı ABD merkezlidir, ARM, dedi), telefon üreticisinin bir yonga mimarisi sunan devletlerle bağlantısı olmayan bir yonga tasarımcısı bulması gerekecek. kullanabilirsiniz.
Huawei, Google Play Store’a erişimini kaybedecek ve YouTube ve Gmail gibi önemli Google uygulamalarını kaybedecek. Kullanıcıların alternatif uygulama mağazalarını sileroad veya bakmak zorunda kalacaklar. Gelişmekte olan piyasalar üzerindeki etki değişecek. Ancak, Avrupa, Japonya ve Latin Amerika çok fazla etkilenecek . “- Tom Kang, analist,
Karşılaştırma Noktası Araştırması
TF International’ın analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Huawei için iyi bir şey ABD’den çıkma yasağı olabilir. Apple cihazları hakkındaki doğru tahminleriyle tanınan analist, Huawei’nin Çin’deki pazar payının keskin bir şekilde artabileceğini söylüyor. Bu yılın ilk çeyreğinde, şirket Çin’deki akıllı telefon pazarının% 34’üne sahipti ve Kuo, “daha proaktif bir satış stratejisi” ile bu ülkede% 45’e kadar yükseldiğini görüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir