Güncelleme, Google Arama’daki bazı YouTube videoları için harika bir özellik ekliyor

Güncelleme, Google Arama’daki bazı YouTube videoları için harika bir özellik ekliyor.

Sunucu tarafında yapılan bir güncelleme ile Android’deki Google Arama uygulamasına geçilmesi, “Bu videoda” adı verilen yeni bir özelliktir. Android Polisi tarafından tespit edilen bu, Google Arama sonuçlarında görünen belirli YouTube videoları için bir zaman çizelgesidir. Örneğin, “bir atkı videosu örmek için adımlar” aradığınızı varsayalım. En üstteki sonuç bir “Bu videoda” kolay çizgisini içeriyorsa, videoda belirli bir içeriğin tam olarak nerede bulunduğunu göreceksiniz
.
Örneğin, bu makaleye eşlik eden görüntüde iplik ve iğnelerin seçilmesi ile ilgili bilgilerin videonun 32 ikinci işaretinde başladığını görebilirsiniz. 7:33 işaretinde, içerik örme dikişle ilgilidir. Zaman çizelgesini ilerletmek için sola kaydırın ve herhangi bir zaman damgasını tıkladığınızda sizi doğrudan videonun bu bölümüne götürürsünüz.

YouTube’da nasıl video izleyeceğinizi izlerken, genellikle baskı altındasınız. Büyük olasılıkla, hızlı bir şekilde öğrenmeye çalıştığınız prosedür söz konusu olduğunda tam bir acemisiniz. Bu yüzden, bilmeniz gerekmeyecek adımları içeren uzun bir videoyu izlemek yerine, zaman çizelgesi ile görevinizi gerçekleştirmek için atmanız gereken belirli adımları öğrenmeye odaklanabilirsiniz.

Bazıları “Bu videoda” özelliğinin Google Arama uygulamasının 10.7.4.21 sürümünde ortaya çıktığını söylese de, henüz uygulamanın o sürümünü çalıştıran Pixel 2 XL çalıştıran Android 9′umuzda görünmedi . Size söyleyebileceğimiz, Google’ın zaman çizelgesine ilişkin bilgileri doğrudan YouTube videosunun açıklamasında bulunan bağlantılardan aldığını gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir