IFA 2019’da en yeni Alcatel mobil cihazları tanıtıldı

TCL Communication; IFA 2019’da Alcatel 3X, Alcatel 1V, Alcatel Smart Tab tablet ve Alcatel LINKHUB LTE cat7 HOME Station’ın da dâhil olduğu en yeni mobil cihaz serisinin tanıtımını yaptı. TCL Communication Global Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Peter Lee, “Ürün portföyümüze yeni eklenen bu ürünler, ulaşılabilir inovasyonu yeniden tanımlıyor. IFA’da tanıttığımız tüm yeni Alcatel akıllı telefonlarımız, kullanıcılarımızın ihtiyaç duydukları bilgiye bir dokunuşla ulaşabilmeleri için özel olarak tasarlanan Google Assistant tuşuyla donatıldı. Tüm cihazlarımızda en yeni teknolojiyi kullanırken, kullanıcılarımızın önceliklerini ve bütçelerini de göz önünde bulunduruyoruz” diye konuştu.

Alcatel 3X- Akıllı sahne algılayıcı özellikli üçlü arka kamera

Alcatel 3X; fotoğraf çekerken, film izlerken, oyun oynarken ve internette gezinirken geniş bir ekran deneyimi sunan 6.5 inçlik HD+ Süper Full View ekranıyla geliyor. Cihaz ayrıca farklı fotoğraf planlarını algılayan ve fotoğraf çekme ayarlarını otomatik olarak bu plana göre ayarlayan akıllı sahne algılayıcı özelliğiyle donatılmış 16MP + 8MP + 5 MP üçlü arka kameraya sahip. Cihazda ayrıca 102 derece süper geniş açılı lenslerin yanı sıra kullanıcıların sanatsal fotoğraflar çekmelerini sağlayan gerçek zamanlı bokeh özelliği de bulunuyor. Gece çekim modu ise karanlık ortamlarda dahi parlak, net ve ayrıntılı gece videoları ve görüntüleri çekilebilmesini mümkün kılıyor. 8MP ön kamerası ve ön LED flaş özelliğiyle gelen bu akıllı telefon, kullanıcıların daha kaliteli ve parlak selfie’ler çekmelerini sağlıyor.

Alcatel 3X, akıcı ve güçlü işlem süreçleri için sekiz çekirdekli işlemciyle donatılmıştır. Ayrıca bu cihaz; tek bir dokunuşla uygulamaları başlatmak, ihtiyaç duyulan bilgiye ulaşmak, akıllı ev cihazlarını yönetmek, hatırlatıcıyı kullanmak ve mesaj göndermek gibi pek çok işlemi gerçekleştiren Google Assistant tuşuna da sahip. Google Lens özelliği ise kullanıcıların tek bir tuşa basarak ürünleri online kanallarda bulmalarını, önemli yerler hakkında daha fazla bilgi edinmelerini, merak ettikleri bitki ve hayvanların isimlerini öğrenmelerini sağlıyor.

Alcatel 3X 149 Euro’dan başlayan fiyatlarla göz alıcı siyah, göz alıcı yeşil ve göz alıcı gül rengi seçenekleriyle satışa sunulacak.

Alcatel 1V- Google Assistant tuşuyla uygun fiyata iyileştirilmiş akıllı telefon deneyimi

Uygun fiyatlı Alcatel 1V, TCL’nin piyasaya sunduğu en yeni giriş seviyesi akıllı telefon. Cihazda bulunan özel Google Assistant tuşu sayesinde kullanıcılar yapılacaklar listelerini yönetebilir, hatırlatıcı ve alarm kurabilir, takvimlerine randevular ekleyebilir, akşam yemeği rezervasyonları ve çok daha fazlasını yapabilir. Sekiz çekirdekli işlemcisi sayesinde Alcatel 1V, karmaşık görevleri daha hızlı ve akıcı bir biçimde yerine getiriyor. Android™ Pie (Go Sürümü) işletim sistemiyle gelen giriş seviyesi bu cihaz; Google Assistant, Google Go ve Gboard özelliklerine sahip. Ayrıca Alcatel 1V, daha az yer kaplayan uygulama boyutlarıyla iki kat daha fazla depolamayı mümkün hale getiriyor.

Alcatel 1V (2019) 79 Euro’dan başlayan fiyatlarla şık metalik bitirişli antrasit siyah, metalik mavi, metalik altın ve metalik gül rengi seçenekleriyle satışa sunulacak.

Alcatel Smart Tab 7- Çocuk Modu ve Eye Care özellikleriyle geliyor

Alcatel Smart Tab 7’de bulunan Google Assistant özelliğiyle kullanıcılar ellerini kullanmadan çoklu görevleri kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Google Assistant sayesinde kullanıcılar 3 metreye kadar ses tanıma özelliğini kullanarak seyretmek istedikleri filmi açabiliyor veya müzik dinleyebiliyor. 600×1024 piksele sahip 7 inç ekranla gelen bu cihaz, yalnızca 268 gram ağırlığında. Güçlü ses ve görüntü kalitesiyle gelen bu cihaz, görüntülü arama ve Google Duo sesli komutlarıyla anında başlatılabilme özelliklerine de sahip. Kullanıcılar yüksek kaliteli görüntülü arama özelliğiyle sevdikleriyle bağlantıda kalabilir ve çoklu mikrofonlu gürültü engelleme ayarı sayesinde birbirlerini net bir biçimde duyup konuşabilir.

Alcatel Smart Tab 7’deki Çocuk Modu özelliği sayesinde ebeveynler çocuklarının tablette geçirdikleri zamanı sınırlayıp gözlemleyebiliyor, kullanabilecekleri uygulamaları seçebiliyor ve eğitici uygulamalarla verimli vakit geçirmelerini sağlıyor. Eye Care özelliği ise mavi ışığı azaltarak ekrana gözler yorulmadan bakılabilmesini sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar bu özellik sayesinde ekrana bakarak geçirdikleri süreyi takip edip alarm kurabiliyor ve zaman zaman ekrana bakmaya ara verebiliyor.

Alcatel Smart Tab 7 bu yılın sonlarına doğru 79 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

LINKHUB LTE cat7 Home Station- 4G bağlantılı evler için tasarlandı

LINKHUB LTE cat7 Home Station, hem evde hem de ofislerde daha geniş bir internet bağlantısı için tasarlandı. 300 Mbps indirme hızı ve 100 Mbps yükleme hızı özellikleriyle gelen bu cihaz, minimalistik bir tasarımla piyasaya sunuluyor. Kolayca kurulabilen LINKHUB LTE cat7 Home Station’ın özel uygulaması sayesinde kullanıcılar ağlarını kolayca yönetebiliyor; bağlantı durumunu, SSDI ve şifrelerini kontrol edip ayarlayabiliyor.

LINKHUB LTE cat7 Home Station 129 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
TCL Communication’ın en yeni mobil cihazlarını görmek için Messe Berlin’deki IFA 2019’da Hall 21’de 102 numaralı standı ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir