Instagram, artık banlanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığınızda sizi uyarıyor

Instagram’ın kurallarını ihlal ederseniz, artık size hesabınızın yasaklanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu konusunda bir uyarı verilecek.

Bildirim, hizmet alanlarını ihlal etmek için kaldırılmış olan tüm gönderileri ve yorumları listeleyecek ve size şunu bildirecek: “Şartlarımıza aykırı olan bir şeyi tekrar gönderirseniz, gönderileriniz, arşiviniz, iletileriniz de dahil olmak üzere hesabınız silinebilir.”

Instagram’ın moderatörlerinin yanlış karar verdiğini ve kendinizin haklı olduğunu düşünüyorsanız, iletişim bilgilerini isteyen destek sayfalarını başvurmak yerine, karara doğrudan uyarı mesajı yoluyla itiraz edebilirsiniz.

Ä°lgili resim

Bu değişiklik, kullanıcılara, hesapları yasaklanmadan önce davranışlarını değiştirmeleri için daha fazla fırsat vermeli ve denetleme hatalarını düzeltmeyi kolaylaştırmalıdır. Bununla birlikte, The Verge’nin bildirdiği gibi Instagram, moderatörlerine kuralları tekrar tekrar ihlal eden hesapları silme özgürlüğü veriyor.

Yasaklar artık bir kullanıcının hizmet şartlarını ihlal eden yayınlarının belirli bir yüzdesine dayanmayacak; kuralları kısa bir süre içinde birkaç kez çiğnemek aynı zamanda bir hesabın silinmesine neden olacak.

Birkaç rapor saldırısı ve banlandınız

Bir hesabın yasaklanması için ne kadar rapor gerektiği tam olarak belli değil, ancak Instagram da kötü davranışları ve zorbalıkları önlemek için daha basit önlemler alıyor.

En son deneyde Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya, İrlanda ve Brezilya’da takipçi sayımlarının gizlenmesi yer alıyor. Şirket, bu değişikliğin Instagram’ı daha az rekabetçi hale getirmesi gerektiğini söyledi.

Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Facebook ve Instagram kamu politikaları müdürü Mia Garlick: “Bu testin bir gönderinin ne kadar beğenileceğinin baskısını ortadan kaldıracağını umuyoruz, bu yüzden sevdiğiniz şeyleri paylaşmaya odaklanabilirsiniz” diyor .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir