iOS 13.2 güncellemesi bazı kullanıcaları kızdırdı

iOS 13.2 sadece birkaç gün önce piyasaya sürüldü. Muhtemelen, gittikçe daha fazla sayıda kullanıcının artık kısa bir süre olsa bile arka planda bırakıldığında uygulamaların kapatılmasına neden olan platformun agresif bellek yönetiminden şikayetçi olması nedeniyle erken bir değerlendirme yapıldı. iOS, kısmen donanım kaynaklarını kullanımında her zaman oldukça tuhaf olmuştur, çünkü bu tür bir donanımda, özellikle de RAM’de cimridir. Hafızanın dolmasını önlemek için arkaplan uygulamalarını kontrol altında tutmak için popüler ve ünlüdür. Bu, az miktarda RAM olmasına rağmen, iPhone’ların iki kat RAM veya pil ile daha akıllı güç tüketmelerinin ve Android rakiplerinden daha az güç tüketmesinin nedenlerinden biri.

Ancak iPhone’lar ve iPad’ler daha fazla RAM aldıkça, daha fazla uygulamanın diğer uygulamalar için yer açmak için öldürülmeden önce arka planda çalışmaya devam edebileceğini varsayıyordunuz. Bu, en azından geçen hafta iOS 13.2’ye kadar olan durumdu. Şimdi işletim sistemi, en az 4 GB RAM olan iPhone 11 sanki sadece iki tanesine sahipmiş gibi davranıyor gibi görünüyor.

İPhone ve iPad sahiplerinin giderek artan sayıda şikayeti ortak bir gözlemle sonuçlandı. iOS 13.2 RAM yönetimi konusunda öncekilerden daha agresif görünüyor. Birkaç dakika boyunca başka bir uygulamaya geçmek, YouTube veya Safari gibi uygulamaları hafızadan atar. Bu, özellikle birkaç dakika kullanılmadığında arka planda tutulan oyunlar için problemlidir.

Ancak bu noktada, bunun iOS 13.2’deki kasıtlı bir “özellik” olup olmadığı henüz bilinmemektedir, ancak kullanıcılar bunu kesinlikle bir hata olarak saymaktadır. İPhone’ları ve iPad’leri kırmasa da, kesinlikle bazıları işlerini ve üretkenlik için cihazlarını kullanmaya karar vermiş olan kullanıcıların oluşturduğu iş akışlarını kırıyor. Umarım, yeni bir iOS 13.2.2 güncellemesi sorunu hızla çözüme kavuşturma yolundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir