Google Haritalar’a Gizli Mod eklendi

Google Haritalar, dünyayı dolaşmak için neredeyse vazgeçilmez bir araç haline geldi ve bilinmeyen yerleri bulmaya çalışırken çözüm önerildi. Tıpkı web tarayıcılarında olduğu gibi, Google da Mayıs ayında I / O 2019’da Google Haritalar için Gizli Mod sunacağına söz verdi. Beş ay sonra, nihayet Android kullanıcıları için geliyor. Tabii ki, Google Haritalar, sizi web’de uygun bir şekilde yerleştirmek için gerçek coğrafi konumunuza da ihtiyaç duyacaktır, tıpkı web tarayıcılarının IP adresinize veya bazı tarayıcı verilerinin hala gerekli olması gibi. Gizli Mod aslında sizi görünmez yapmaz. Sadece seni neredeyse takip edilemez kılıyor.

Google’ın yeni destek sayfası, Gizli Mod’un ne yaptığını ve gizliliğinizi korumak için ne yapmadığını ortaya koyar. Google Haritalar’da yaptığınız herhangi bir arama ya da taradığınız aramalardan biri kaydedilmeyecek. Bu verileri deneyiminizi kişiselleştirmek için kullanmaz; bu, Haritalar’ı ilk kez kullanıyormuşsunuz gibi görüneceği anlamına gelir. Ayrıca, Gizli moddayken size bildirim göndermez, bu nedenle bu durumda ortamınız veya programlarınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gerekebilir.

Ayrıca, Gizli Modun delinemez bir gizlilik koruması olmadığını da açıkça belirtir. Özellikle, ISS’ler veri paketleri ağlarından geçerken aktivitenize hala erişebilecekler. İlginç bir şekilde, Google Haritalar’ı üçüncü taraf uygulamalar veya Google Arama’da kullanıyorsanız, bazı veriler ve faaliyetler, Gizli Mod hiç çalışmıyormuş gibi de kaydedilebilir.

Gizli Modu Android’de açmak veya kapatmak, Google Haritalar uygulamasında profil resminize dokunmak ve seçeneğe dokunmak kadar kolaydır. Bir sunucu tarafı güncellemesi gibi görünüyor, bu yüzden henüz mevcut değilse şaşırmayın. Öte yandan, Google’ın kişisel deneyimine bağlıysanız, gizli randevunuzdan sonra kapatmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir