iPhone 6s ve 6s Plus onarım programı

Apple, 2015 yılında piyasaya sürülen belirli iPhone 6s ve iPhone 6s Plus akıllı telefonları için yeni bir ücretsiz onarım programı başlattı. Program kapsamında, telefonlarında güç sorunları yaşayan deneyimli cihaz sahiplerinin akıllı telefonlarının ücretsiz olarak onarılması için uygun kriterlere sahiplerse bu olay için seçilebilirler.

Apple’ın bugünkü açıklamasına göre, bu birimlerde bulunan ve başarısız olabilecek bir bileşendir. Apple bugün yeni onarım programını başlattı. İPhone 6s veya iPhone 6s Plus akıllı telefonuna sahip olan kullanıcılar, cihazlarının uygun olup olmadığını görmek için cihazın seri numarasını Apple’ın Hizmet Programı sayfasına girebilir. Şirkete göre, Ekim 2018’den Ağustos 2019’a kadar yalnızca iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri etkileniyor.

Konuyla ilgili az sayıda ayrıntı verilmiştir. Apple, bu akıllı telefonlarında bir bileşenin, cihazların açılmamasıyla sonuçlanabilecek şekilde arızalanabileceğini açıkladı. Cihazınızın seri numarasını bulmak için, Ayarlar uygulamasını açmanız, ‘Genel’ ve ardından ‘Hakkında’ya dokunun. “Hakkında” bölümünde, kullanıcıların “Seri Numarası” yazan  bölüme gitmeleri gerekir. Kopyalamak için numaraya basıp basılı tutun.

Apple tarafından sunulan eski onarım programlarında olduğu gibi, uygun cihazlara ücretsiz servis verilecektir. Müşteri cihazlarının onarım için bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısına veya bir Apple Mağazasına götürülmesi gerekir (randevu almanız gerekir). Yetkili bir sağlayıcı veya Apple Store yakınında yaşamayan müşteriler için, cihazı doğrudan Apple’a gönderme seçeneği bulunmaktadır.

Bunu yapabilmek için müşterilerin, kendilerine e-posta hizmeti sağlayacak olan Apple Destek ile iletişim kurmaları gerekir. Kullanıcı cihazını, tamir edilip müşteriye geri gönderileceği Apple Onarım Merkezine gönderecektir. Her zaman olduğu gibi, telefona servis verilmeden önce çatlak bir ekran veya başka bazı sorunların giderilmesi gerekecek, bu da bu müşteriler için bir ücrete neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir