iPhone 7 ve iPad Pro 9.7 nasıl sıfırlayabilirsiniz?

iPhone ve iPad özellikle iPhone 7 ve iPad Pro 9.7 gibi modeller genellikle donmayan ve akışkan cihazlardır, ancak bazen oynayabilecekleri ya da donabilecekleri herhangi bir araç gibi ve bu durumları yeniden başlatmak genellikle sorunu çözebilir ve genellikle denenen ilk şeylerden bir tanesidir.
Bunlar donmuşsa ve işlemlerinize yanıt vermiyorsa zor olabilir, ancak sıfırlamaya zorlamanın basit bir yolu vardır.
Yeni Mac mini (2018) incelemesi
Tam işlem iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarında daha eski cihazlara göre farklıdır, ancak kullanmakta olduğunuz her ne olursa olsun, farkın nedeni ile birlikte, aşağıda sıfırlamak için sizlere bir kılavuz hazırladık.

İPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı sıfırlama

İPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile Apple, fiziksel olarak basabileceğiniz bir  ev düğmesine, dokunuşunuzun gücüne yanıt veren dokunmaya duyarlı bir düğme(ped) yerleştirdi.
Telefonun yeniden başlatılmasını zorladığınız şeklini değiştirmesidir, çünkü artık ev sahibi düğmesi artık denklemin bir parçası değildir, çünkü artık yazılım kontrollüdür ve telefon donarken işe yaramaz.
Aşağıdaki üç adım, yapmanız gerekenler konusunda size yol gösterecektir  daha eski bir iOS cihazı kullanıyorsanız, talimatlar için daha fazla aşağıya göz gezindirin.

Güç ve ses kısma düğmelerine basın


 
iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’da sıfırlama işlemini başlatmak için, sağ kenardaki güç düğmesine basmakla aynı anda telefonun sol tarafındaki ses kısma düğmesine basmanız yeterlidir.

Birkaç saniye basılı tutun


 
Ekran siyah olduğunda ve Apple logosu görünene kadar her iki düğmeyi basılı tutun, bu birkaç saniye sürer ve telefonun yeniden başlatıldığına işarettir.

Telefonun yeniden başlatılmasını bekleyin


Düğmelere basmayı bırakın ve iPhone’unuzun tamamen yeniden başlatılmasını bekleyin.  iPhone’unuz artık tam olarak yeniden işlev görecek şekilde olacaktır.

Eski iOS cihazlarını sıfırlama


Apple’ın en yeni telefonuna yükseltmediyseniz, sıfırlama işlemi biraz farklıdır, ancak yalnızca basmanız gereken düğmeler kadar.
Fiziksel, tıklanabilir bir ana düğmeniz olacağından, sadece, Apple logosu görünene kadar güç düğmesine basıp basılı tutun, sonra bırakın ve telefonunuzu veya tabletinizi yeniden başlatmayı bekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir