iPhone SE 2, 2020 başlarında çıkabilir

Bir iPhone SE 2 görüp görmeyeceğimiz konusunda çok fazla anlaşmazlık var, ancak en son söylenti sadece göreceğimizi değil, çok yakında geleceğini de gösteriyor.

9to5Mac’ın gördüğü bir araştırma notunda saygın bir Apple analisti olan Ming-Chi Kuo, iPhone SE 2’nin 2020 yılının ilk çeyreğinde, yani Ocak-Mart döneminde çıkmasını beklediğini söyledi.

A13 yonga setinin (iPhone 11 serisi ile aynı) 3GB RAM ile birlikte olması muhtemel olduğunu, ancak 4.7 inç LCD ekran ve ev anlamına gelen iPhone 8 benzeri bir tasarıma sahip olacağını ekledi. Yüz kimliği kullanmak yerine, Dokunmatik Kimliğe sahip düğmesi mevcut.

Kuo, telefonun ne kadara mal olacağını tahmin etmiyor, “uygun fiyatlı” olacağını söylerken ötesinde, ancak şu anda 449 $’dan başlayan iPhone 8’in yerini alacak gibi görünüyor. Yine de bir şey olursa, iPhone SE 2’nin bu fiyatı biraz düşürmesini bekleriz, çünkü orijinal iPhone SE’nin fiyatı 399 $ durumunda.

Elbette, bir iPhone SE 2’nin çalışmalarında olup olmadığına değinmek, varsayımın konusudur, bu yüzden bu son söylentiye, bir tutam şüphe ile yaklaşıyoruz. Bununla birlikte, Kuo genellikle bu konularda haklıdır ve iPhone SE 2’nin yolda olduğunu iddia eden tek kişi değil ve son zamanlarda 2020’de telefonun beklediğini söyleyen diğer kaynaklar, Kuo ile çekirdek özellikleri konusunda anlaştılar.

Apple’ın hem küçük bir ekrana hem de nispeten uygun fiyata sahip yeni bir iPhone piyasaya sürmesi, daha fazla alıcı çekebilecek iki özellik anlamına gelir. Şimdilik bir iPhone SE 2’nin gelecek yılın başlarında ortaya çıkmasının oldukça muhtemel olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir