League of Legends yakında mobil olacak

League of Legends yakında mobil platform üzerinde olacak mı ?

Görünüşe göre, League of Legends’ın arkasındaki geliştirici olan Riot Games, oyunu Tencent’in oyunu harekete geçirme baskısına “boyun eğmiş”.
Çin’in Tencent Holdings Ltd’in Riot Games’in sahibi olduğuna göre, stüdyoda kullanıcı kurallarına uymaktan daha fazlasını yapacak bir şey yok.

Reuters, konuyla ilgili üç kaynağın Riot Games’in şu anda League of Legends’ın mobil versiyonunu geliştirdiğini iddia ettiğini bildirdi. ABD stüdyosu birkaç yıl önce böyle bir projenin parçası olmayı reddetti, bu yüzden Tencent, yalnızca Çin’de bulunan Honor of Kings adlı benzer bir oyunu başlatmaya karar verdi. Buna rağmen, oyun dünyanın en yüksek brüt çok oyunculu çevrimiçi savaş arena oyunu haline geldi.

Tencent, üç yıl önce Kralların Onurunu Batıya getirdi, ancak uyarlamaya Valor Arenası denildi , ancak oyun Batılı oyunculardan ılık bir yanıt aldı. Benzer oyun özelliklerine sahip üç oyunun hepsinde, League of Legends en yüksek erişime sahip. Geçen yıl, oyun Tencent’e 1,4 milyar dolarlık gelir getirdi;

Riot Games’in League of Legends’ın mobil versiyonunu yapma isteği , stüdyonun oyunu para kazanmak için başka bir yol bulması gerektiğinden de kaynaklanıyor olabilir ve mobil oyun pazarı bu konuda çok şey sunar. 

Raporun kaynağı, efsanelerin liginin 2019’da mobil hale gelmesinin muhtemel olmadığını, stüdyoda bir yıldan daha uzun bir süre önce oyun üzerinde çalışmaya başladığı söyleniyor olsa da, muhtemelen beklememiz gerekecek gelecek sene.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir