Android ve iPhone için WhatsApp’ın gelecek yıldan itibaren reklamları olacak

Android ve iPhone için WhatsApp’ın gelecek yıldan itibaren reklamları olacak

 

Facebook, kar amacı gütmeyen bir organizasyondur ve WhatsApp içindeki bir tür reklam, mesajlaşma platformunu satın aldığı günden bu yana kaçınılmazdır.
Şimdi, daha önce para kazanma planlarını onayladıktan sonra, sosyal medya devi WhatsApp reklamlarının 2020’de yayınlanmaya başlayacağını açıkladı.

Önceki bilgileri doğrulayarak, yıllık Facebook Pazarlama Zirvesi sırasında ilk reklamların Instagram Hikayeleri Benzeri Durum özelliğine uygulanacağı doğrulandı. Normal yayınlar gibi, reklamlar tüm ekranı kaplar, ancak kişinin adını göstermek yerine WhatsApp şirketin adını gösterir.

Ayrıca, bir yukarı kaydırma linki dahil edilecektir.

Facebook’un WhatsApp içindeki reklamlar için başka planları varsa, bu noktada net değil, ancak sonunda şirket, sohbetler listesinde sohbetler arasında görüntülenen daha küçük alternatifler sunabilir.

WhatsApp Business’ın yararını artırmak için, bu hesaplara doğrudan bağlanan yeni reklamların yakında hem Facebook’a hem de Instagram’a gideceği de açıklandı. Bu konuda, WhatsApp Business kullanıcılarının yakında kısa bir metin parçasına sahip görüntüleri veya PDF dosyalarını eşleştirmeyi içeren “daha ​​zengin mesaj biçimlerinden” yararlanabileceklerini belirtmeye değer. Sonunda, ürünler hakkında mesajlaşırken, kullanıcılar ürünü WhatsApp içinde görüntüleyebilir ve ardından kataloğun tamamına erişebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir