Life Is Strange True Colors İnceleme

Geliştiriciliğini Deck Nine’nın yaptığı ve yayıncılığını Square Enix’in yapmış bulunduğu Life is Strange True Colors 9 Eylül 2021 tarhinde PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox X ve S Serisi, Nintendo Switch, Microsoft Windows, Stadia platformlarında çıkışını yaptı. Bir tür macera oyunu olan Life is Strange True Colors tam bir hikaye oyunu ve bizlere oyunun içindeki karakterimizi tam anlamıyla yaşatmayı başarıyor. Nasıl mı? Şimdi sizlerle beraber bu oyunu inceleyeceğiz.

Öncelikle konumuza değinirsek ana karakterimiz olan Alex Chen kendisinin lanet olarak adlandırdığı bazı özel güçlere sahip. Kendi güçlerinden çekinen ve iğrenen Alex, bu güçleri sayesinde karşısındaki insanların duygularını farklı renkteki auralar şeklinde görebiliyor ve gördüğü duyguları kendi duygularıymış gibi yaşayabiliyor. Uzun yıllardan sonra ana karakterimiz kardeşi olan Gabe’i buluyor ve onunla iletişime geçer. Görüşmelerinin ardından Alex, kardeşini yanına davet eder ve adeta huzur dolu görünen Haven Springs’ de birlikte mutlu bir hayata başlarlar. Ya da öyle zannederler. Çünkü kısa bir süre sonra Alex’in kardeşi Gabe bir kaza sonucu ölür. Bu olayın nedeniyle Alex kardeşinin ölümü hakkında şüphelenir ve ötelediği güçlerini de kullanarak kardeşinin ölümünün ardındaki sırları bir bir açığa çıkarmaya karar verir. Bu eyleminin sonucunda ise yaşadığı yer olan huzur ve refah dolu Haven Springs’in güzelliği kadar ardında karanlıkların da olduğunu öğrenir ve maceramız başlar.

Hikâyenin geçtiği mekân olan Haven Springs gerçekten güzel modellenmiş. Şehirde gezindikçe içinize bir huzur kaplıyor adeta. Oyunun ilk başları ise bu huzur dolu dünyada hikâyenin ağır ağır işleyişi ile bizlere aktarılıyor. Bu sayede bizlere oyundaki karakterlerin ve ana karakterimizin detayları aktarılıyor ve sizleri oyunun moduna sokuyor. Oyunun modu demişken oyunu oynarken zamanla oynadığımız karakter olan Alex’in duygularını sanki siz yaşıyor gibi hissetmeye başlayabilirsiniz. Oyun bu konuda gerçekten başarılı. Oyun hakkında genel bir şey söylemek istersek gizem ve macera oyunlarını seviyorsunuz oyuna bir bakabilirsiniz. Ama şunu da belirtmek isteriz ki oyunun şuan ki fiyatı Steam’de 369 TL ve Playstation Store’da 429 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir