Masaüstü için eski Twitter arayüzüne nasıl dönülür?

Twitter, daha fazla kullanıcıya hitap etmek için kullanıcı arayüzünü yeniden tasarladı. Bununla birlikte, sosyal medya (ve diğer birçok şey) söz konusu olduğunda, birçok insan basitçe alışkanlık edinebiliyor. Sonuç olarak, eski Twitter tasarımını masaüstü cihazlara nasıl geri getireceğinizi öğrenmek isteyebilirsiniz. Eski Twitter tasarımını geri almanın iki yolu var. Biri bir tarayıcı eklentisi indirmeyi gerektiriyor. Diğeri ise sadece birkaç basit adım gerektirir, ancak Twitter bu yöntemi kaldırmayı düşündüğü dedikodular arasında. Biz yazımızda her ikisinden de bahsedeceğiz.

Seçenek 1: Eski Twitter tasarımını hiçbir şey indirmeden geri alın

Twitter kullanıcısı Dan Barker, yeni Twitter yayınını ve kullanıcı arayüzünü eskisine geri döndüren ilginç bir numara keşfetti. Bunu test ettik ve neden işe yaradığı belli olmasa da işe yarıyor. Bu, bir noktada Twitter şirketi tarafından çözülecek bir bug olabilir, ama şimdilik bu konu hakkında twitter şirketinden hiçbir yasaklama ya da illegal bir durum belirten bir uyarı gelmedi. Masaüstü kullanıcıları için adımlar:

1- Sol taraftaki “daha fazla” butonuna tıklayın

2- “Ayarlar ve Gizlilik” butonuna tıklayın

3-“Genel” sekmesinden “Twitter hakkında” bölümüne tıklayın

4- Ekranın sağ tarafındaki menü panelinde “Dizin” i tıklayın. bu bölüm “Diğer” bölümünün içinde yer alır.

5- “Dizin” sayfasının tam olarak yüklendiğinden emin olduktan sonra, ekranın üst kısmındaki menünün sol köşesindeki “Giriş” düğmesine tıklayın. Bu, yeni kullanıcı arayüzü yerine eski Twitter tasarımını ortaya çıkaracaktır.

Twitter sayfası, sekmeyi kapattıktan sonra yeni kullanıcı arayüzüne geri döner, bu nedenle eski Twitter tasarımını tekrar almak için her bir bir Twitter tarayıcısı sekmesini açtığınızda bu adımları tekrarlamanız gerekir.

Seçenek 2: GoodTwitter eklentisini indirin

Birden fazla teknoloji blogu, GoodTwitter adlı bir tarayıcı eklentisinin kullanılmasını içeren eski Twitter arayüzü elde etme yöntemini gösterirken, daha önce bahsettiğimiz yönteme sitelerinde yer vermemiştir. Bu eklentinin oluşturan kişi eklentiyi Reddit üzerinden kullanıcılara açtı. İçerik oluşturucu Chrome ve Firefox için sürümler oluşturdu, bu yüzden eklentiyi kullanmak için bu iki tarayıcıdan birini kullanmanız gerekiyor.

GoodTwitter eklentisini yükledikten sonra sayfayı yenilemek ve eski tasarımı geri getirmek için ctrl + r tuşlarına basın. Uygulama geliştiricisi, bu eklentinin kullanıcıların tarama geçmişini okumadığını söyledi. Ancak uygulama, yüklemeden sonra kullanıcının Twitter önbelleğini temizleme izni gerektiriyor.

Bu eklentiyi denemiş olanlar Reddit hakkında olağanüstü yorumlar veriyor. Şimdiye kadar 30.000’den fazla kişinin indirdiği uygulama,  gerçekten yeni Twitter arayüzünden bıkmışsanız denemeye değer olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir