Origin’in Big O oyun “Canavarı” duyuruldu

Birçoğumuz, özel olarak oyun tarzları için (örneğin araba yarışı) tasarlanan bilgisayarları duymuşuzdur. Bununla birlikte, Origin PC, oyunculara mevcut en iyi konsolların bir karışımını sunan bir makine tasarlayarak diğer firmalardan bir adım daha öne çıktı. Origin’in Big O oyun bilgisayarı olarak adlandırılan bu makinede bir Xbox One X, PS4 Pro ve Nintendo Switch var.

Origin’in Big O oyun bilgisayarı, hiç kuşkusuz en iyi PC ve konsolları tek bir cihazda isteyen oyuncular için rüya gibi bir makine. Bilgisayar, dokuzuncu nesil Intel Core i9 CPU, Titan RTX GPU, 64 GB RAM ve 14 TB sabit disk de dahil olmak üzere üstün oyun özellikleri sunuyor.

Origin firma sözcüsü, “Origin PC 2009’da başladığında, Big O dahil olmak üzere güçlü bilgisayarlar oluşturmaya karar verdik: Xbox 360 içeren özel bir oyun bilgisayarı tasarlamak, kişiselleştirme olayında ne kadar iyi olduğumuzu sergiliyor” dedi. Ayrıca, şirket yeni PC’sinin “kapsamlı şasi modifikasyonları” gerektirdiğini ve önceki özel yapımlardan ilham aldığını belirtti.

Birkaç konsept tasarımını düşündükten ve bazı testler yaptıktan sonra, şirket tüm konsolları, yüksek kaliteli bir PC’yi ve iki özel sabit hat döngüsünü Genesis kasasına koymanın mümkün olduğunu bulmuş. Makine ayrıca USB 3.0 uzatma kablolarına ve bir Ethernet anahtarına da sahip.

Xbox One X, PS4 Pro Nintendo Switch ve PC, tek bir 1.000W güç kaynağı ünitesi tarafından destekleniyor. Bu kadar güçlü oyun makineleri birbirine entegre olarak çalıştırıldığında, karşılaşılacak en büyük sorunlardan biri fazla ısı çıkışı olduğundan dolayı firma, bunu dengelemek için bu özel tasarım bilgisayara yakışan özel bir soğutma sistemi yapmış.

Firma sözcüsü, “Tamamlanmış Big O, bilgisayarın kendisi tarafından kontrol edilen özel bir Kriyojenik sert hat sıvı soğutma sistemi tarafından soğutuluyor” dedi.

Kullanıcıların göz zevkini de gözeten firma, bilgisayarın çekici görünmesini sağlamak için, PS4 Pro ve Xbox One X’in sıvı soğutma borusunu, markaların estetiğine uygun şekilde renklendirilmiş. Nintendo Switch hayranları, bilgisayarlarının grafik kartının soğutma bloğunun, güç kaynağının kablolarının ve CPU’sunun Nintendo’nun imzası kırmızı renkte olduğunu bilmekten herhalde mutlu olacaklardır.

Soğutma sistemlerine ek olarak Origin, PS4 Pro ve Xbox One X ile birlikte gelen standart sürücüleri değiştirdi. Her ikisi de şimdi yeni 2 TB SSD’ye sahip. Ancak bilgisayarda bulunan Nintendo Switch’te böyle bir değişiklik bulunmuyor ve bilgisayarın kasasına bir Switch oc kurarak yerleştirilmiştir. Nintendo Switch yuvasına bir ön panel açılarak erişilebiliyor çünkü konsol yapısı gereği oyuncuların yanlarına da alıp oynayabilecekleri bir konsol bu nedenle de firma bu konsolu sadece bilgisayarın içine gömerek bırakmak istememiş.

Origin’in Big O oyun bilgisayarı herhangi bir oyuncu için gerçek bir hayal olsa da, şirket bu bilgisayarı satışa çıkarmış değil. Şirket bu makinayı sadece konsept amaçlı yapmış olup, şirketin 10. yıl dönümüne özel bir ürün olarak hazırlamış.

Origin:

Herhangi bir şirket bir bilgisayar yapabilir, ancak birkaçı en son oyunları oynamaya değer özel bir oyun bilgisayarı oluşturabilir

dedi ve ekledi:

Gerçek bir oyun bilgisayarı, Özelleştirme, Servis, Oyun ve Teknoloji üzerine odaklanmalıdır. Bu da, Origin PC’nin uzmanlığıdır. 

Şirketin satışa çıkmamasının bir diğer olası nedeni, böyle bir makineyi satın almak için insanların bir servet ödemek zorunda olacağıdır. Her ne kadar makine satışta olmasa da, Unbox Therapy tarafından yüklenen bir YouTube videosu ile hala çalışmasını görebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir