Masaüstü PC için en iyi Anakart – 2019

En iyi anakart 2019: gördüğümüz en iyi Intel ve AMD anakartlar

Sizler İçin popüler olan anakartlar arasından en iyilerini sizler için araştırdık ve listesini oluşturduk. Listeyi aşağıya doğru devam ederek görebilirsiniz.

En iyi bilgisayarı kurmaya karar verirken , mümkün olan en iyi anakartı aldığınızdan emin olmanız gerekir. Anakartlar, en iyi grafik kartları veya işlemciler kadar güzel olmayabilir , ancak bu bir fark yaratmamalı. Anakart, PC’nizin temeli olarak hizmet eder ve donanımınızın sınırlarını zorlayarak tam potansiyeline ulaşmasına yardımcı olur performansın her santimini kullanarak ve optimize eder. Örneğin, en iyi anakartlarla daha iyi hızaşırtma yapabilirsiniz.

Anakart, topladığınız bilgisayar kasanızda en önemli bileşenlerinden biridir, bu yüzden en iyisinden başka hiçbir şeye razı olmayın. Anakartınızdan ödün verirseniz ve ucuza çıkarırsanız , tüm PC’nizi sıfırdan kurmanıza zorlayabilir .Bu yüzden, kendinize bir iyilik yapın ve piyasadaki en iyi anakartı alarak felaketten kaçının.Ancak, bugünlerde çok farklı seçeneklerin bulunduğunu, sizin için en ideal anakartı seçmenin zor olabileceğini unutmayın. Bu yüzden devam ettik ve kendimizi test ettiğimiz ve incelediğimiz anakartlar, satın alabileceğiniz en iyi anakartların bir listesini hazırladık.

En İyi Intel Anakart: Z390 Aorus Pro Wifi

Üstün özellikli ve uygun fiyata alınabilecek anakartlar arasında en iyi intel anakart Z390 Özellikleri ise aşagıdaki gibidir.

Özellikleri : 
Form Faktörü ATX
Soket LGA-1151 (yalnızca 8. ve 9. gen)
Yonga seti Intel Z390
Bellek desteği 4 x DIMM soketi (64 GB’a kadar)
Çoklu GPU desteği Nvidia 2- ve 4-yollu GPU SLI, AMD 2-, 3- ve 4-yollu CrossFire
Özellikler 2 x PCIe M.2 (Anahtar M), güçlendirilmiş PCIe

Fiyat : 1500 ₺

➕ Katı estetik
➕ Harika soğutma
➖ Daha fazla M2 yuvası Eklenebilir

Coffee Lake Refresh CPU’lar caddelere çarptığında, Intel oyun için en iyi işlemci olacağını söyledi ve anakartların yola çıktığını biliyorduk. Lo ve işte Z390 Aorus Gaming Pro Wifi geliyor  belki de şu an Intel’in en iyi anakartlarından biri. Güçlendirilmiş PCIe yuvaları ve sizi kör etmek için yeterli RGB aydınlatması gibi oyun merkezli özelliklerle doludur. Özellikle bu fiyat noktasında daha iyi bir anakart bulmak zor.

En yüksek kaliteli Intel anakart: Asus ROG Maximus XI Code Z390 Gaming

Oyun üzerine geliştirilen harika anakart, İşlemci olarak intel işlemci desteği bulunmakta olup harika görüntüye sahip anakartın özellikleri ise aşağıdaki listede mevcuttur.

Özellikleri : 
Form Faktörü ATX
Soket LGA-1151 (yalnızca 8. ve 9. gen)
Yonga seti Intel Z390
Bellek desteği  4 x DIMM soketi (64 GB’a kadar)
Çoklu GPU desteği Nvidia 2 yönlü GPU SLI, AMD 2-, 3 yönlü CrossFire
Özellikler 2 x PCIe M.2 (Anahtar M), Geliştirilmiş güç sunumu , Özel soğutma başlıkları

Fiyat : 2500 ₺

➕ Özelliklerle dolu
➕ Önceden yüklenmiş G / Ç kalkanı
➖ Aşırı pahalı

PC donanımı için alışveriş yaparken, tüm farklı özellikler, bileşenler ve gereksinimler tarafından boğulmuş, ellerinizi yukarı kaldırmanız ve karşılayabileceğiniz en iyisini elde etmek için cazip gelebilirsiniz. Bunun gibi zamanlarda Asus ROG Maximus XI Code Z390 Gaming bahis yapabilirsiniz. Intel’in yeni Coffee Lake Refresh işlemcilerinin desteklediği ve ardından bazılarında, bu anakarttaki her bir devre köşesini kaplayan RGB aydınlatmalı bir örtü ile birlikte seçerek iki kez seçmeyi düşünmek zorunda olmadığınız en iyi anakartlardan biri haline getirdi.

En iyi bütçeli Intel anakart: Gigabyte Z390 UD

Bütçe olarak düşünürsek uygun bütçelere üstün özellikli anakartın özellikleri ise aşağıdaki gibidir.

Özellikleri : 
Form Faktörü ATX
Soket LGA-1151 (yalnızca 8. ve 9. gen)
Yonga seti Intel Z390
Bellek desteği  4 x DIMM soketi (64 GB’a kadar)
Çoklu GPU desteği AMD 4-yollu CrossFire
Özellikler 1 x PCIe M.2 (Key M), yazılım kontrollü kasa fanları, 4.000 MHz belleğe kadar

Fiyat : 1000 ₺

➕ Satın alınabilir
➕ Thunderbolt 3
➖ SLI yok

Yüksek kaliteli anakartlar gerçekten çok hızlı bir şekilde pahalı olabilir. Çok fazla ödün vermeyen bir bütçe seçeneği arıyorsanız, Gigabyte Z390, göz önünde bulundurulacak en iyi anakartlar listenizin başında olmalıdır. RGB aydınlatma ve dahili WiFi gibi birçok çan ve ıslık atlar, ancak mükemmel bir değer sunarak bu ödünleri telafi eder. Z390‘ın size sunduğu en önemli özellikleri harika bir fiyattan alıyorsunuz. Bütçeli bir oyun sistemi kurmak istiyorsanız, Gigabyte Z390 UD muhtemelen sizin için en iyi anakart.

En iyi Intel Micro-ATX anakart: MSI MPG Z390M Gaming Edge AC

Normal anakartlar boyut olarak küçük ama donanım olarak güçlü bir anakartın özellikleri ise aşağıdaki gibidir.

Özellikleri : 
Form Faktörü ATX
Soket LGA-1151 (yalnızca 8. ve 9. gen)
Yonga seti Intel Z390
Bellek desteği 2 x DIMM soketi (32GB’a kadar)
Çoklu GPU desteği SLI / CrossFire
Özellikler 2 x PCIe M.2 (Anahtar M), DDR4 güçlendirmesi, PCI-E Çelik Zırh, Yükseltici ile Ses Yükseltme 4

Fiyat : 850 ₺

➕ Görünüm olarak Şık
➕ Çok fazla özellikleri mevcut
➖ Özelliklerine göre pahalı

Rekabette üstünlük elde etmek istiyorsanız, ancak masanızda fazladan fazla yeriniz yoksa, bir Micro-ATX anakartına daha özel olarak, MSI MPG Z390M Gaming Edge AC’ye ihtiyacınız olacak. . Buraya geldiğiniz şey, tam boyutlu ATX one’ın sunduğu tüm özelliklerin yanı sıra, fiyatın çok altında bir MicroATX anakart. Daha küçük boyutuna rağmen, hala M.2 yuvaları, SLI ve Crossfire desteği ve Intel Coffee Lake Refresh’in sunduğu tüm ateşli performansa sahip olursunuz. Daha küçük bir anakart arıyorsanız, MSI MPG Z390M Gaming Edge MC’yi geçmeyi göze alamazsınız.

En İyi Intel Mini-ITX anakart: Asus ROG Strix Z390-I Gaming

En iyi olarak en küçük ITX anakartı ise özellikleri ise aşağıdaki listede belirtilmiştir.

Özellikleri : 
Form      Faktörü Mini-ITX
Soket LGA-1151 (yalnızca 8. ve 9. gen)
Yonga seti Intel Z390
Bellek desteği 2 x DIMM soketi (64 GB’a kadar)
Çoklu GPU desteği N / A
Özellikler 2 x PCIe M.2 (M tuşu), Çift kapasiteli bellek, USB 3.1 Gen 2 ön konektör, Asus Aura Sync

Fiyat : 1750 ₺

➕ Anakartın tamamında RGB led bulunmakta
➕ Kendi hafıza desteği
➖ Özelliklerine göre pahalı

İşlemcinizin temel özelliklerinden ödün vermeden mümkün olan en küçük anakartlara ihtiyacınız varsa, Asus ROG Strix Z390-I Oyununa bakmalısınız. Bu anakartla, özelliklerden ya da güçten ödün vermeniz gerekmez. Yaklaşık olarak 32GB RAM’e razı olmanıza bile gerek yok. Asus’un çift kapasiteli bellek uyumluluğu sayesinde şimdiye kadar gördüğünüz en küçük anakartta 64GB’a kadar bellek olabilir. Ne yazık ki, çoğu Z390 panelinde olduğu gibi, fiyat etiketi kalbin zayıfları için değildir, bu nedenle en iyi anakartların en küçüğünü istiyorsanız bu anakartı tercih etmenizi öneririz.

AMD’nin en iyi anakartı: Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wi-Fi

Parlak ve harika bir görüntüye sahip bir anakart

Özellikleri : 
Form Faktörü ATX
Soket AM4
Yonga seti AMD X470
Bellek desteği  Çift Kanallı 4 x DDR4 3.600 MHz (64 GB’a kadar)
Çoklu GPU desteği Dört GPU SLI, CrossFire
Özellikler 2 x M.2 (M tuşu), Q-Flash, Çok Bölgeli RGB aydınlatma
Fiyat : 13.000 ₺

➕ Şaşırtıcı görünüme sahip
➕ Mükemmel genişletilebilirlik
➖ Pahalı

X470 Aorus Gaming 7 Wi-Fi ile Gigabyte, anakart tasarımı komutunu daha da gösteriyor. Yeni AMD X470 yonga setini sallayarak, yeni AMD Ryzen 2. Nesilişlemcilerin tam desteğini sağlayarak , Kırmızı Takım ile ilgileniyorsanız , bu en iyi anakart olabilir. Dahası, eşsiz genişletilebilirlik için Quad-GPU SLi ve yıldırım hızında hızlı RAM’i (3.600 MHz’e kadar) destekler ve çok bölgeli RGB aydınlatması sayesinde, tekme alırken ve isimleri alırken iyi görünür.

Sonuç olarak

Dışarıdaki en iyi anakartlara yabancıysanız, bu listeyi bir sonraki derlemeniz ve icerikleri okuyup kendinize fikir edinebilirsiniz. Ana kartlar, en yaygınları ATX ve Micro ATX olmak üzere çok çeşitli form faktörlerinde mevcuttur. Ancak, mini ITX ve E-ATX gibi daha az yaygın form faktörleri vardır. Endişelenmeyin, en iyi PC kasalarının çoğu birden fazla form faktörünü destekleyecek.

Dahası, en iyi anakartların özetinde, her mobo’nun bağlı olduğu priz tipini detaylandırdık. Soket, bilinmeyenler için anakarttaki CPU’nun kilitlediği kısımdır. Genellikle, daha yeni Intel işlemcileri LGA 1151 veya 2066‘yı kullanırken en son AMD Ryzen mimarisi AM4 yonga seti için tasarlanmıştır.

 

One Reply to “Masaüstü PC için en iyi Anakart – 2019”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir