Microsoft Mağazası’na yeni bir tasarım geliyor

Windows 10’un mağazasında uzun süreden sonra yeniden tasarım yapıldı, ancak önemli testlerden sonra Microsoft Mağazasının yeni sürümü şimdi kullanıcılara yayıldı ama garip bir şekilde, aynı zamanda, mağazanın simgesi de ortadan kalktı Windows 10’un en son önizleme yapısının görev çubuğu olarak göründü.

Şüphesiz, bildiğiniz gibi, Windows 10 Kasım 2019 Güncellemesi, masaüstü işletim sisteminin en yeni sürümünde (18363.418Winaero tarafından (Softpedia aracılığıyla) görüldüğü gibi hemen yayınlandı. Artık görev çubuğuna sabitlenmiş bir varsayılan simge değildir.

Bu, Windows 10’dan doğal olarak çıkarıldığı veya gerçekten el ile görev çubuğuna ekleyemediğiniz anlamına gelmez. Bu, her zaman geçmişte olduğu gibi, başlangıçtan itibaren öne çıkan bir simge olarak bulunmadığı anlamına gelir.

Peki burada neler oluyor? Microsoft bir şekilde mağazanın önemini azaltıyor mu?

Bu, Microsoft’un mağazasının önemini azaltmak isteyeceğine dair başka bir işaret bulunmadığını ve bunun gerçekten de büyük bir yeniden tasarım verdiğini görünce olası bir olasılık gibi görünmeyecek gibi görünüyor.

Daha muhtemel olan şey ise, Microsoft’un bir şekilde yanlışlıkla simgesini bırakmasıdır; Muhtemelen bir hata nedeniyle (Windows 10’un son tarihini veren oldukça inandırıcı bir senaryodur, bununla yüzleşelim).

Her ne kadar mümkün olsa da, görev çubuğuna daha fazla yer açmak için yüksek bir kararın alınmasına karar verildi.

Bu görev çubuğuna ve varsayılan simgelerine bir daha bakabileceğimizde, Kasım 2019 Güncellemesi resmi olarak yayınlanmaya başlayana kadar kesin olarak bilemeyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir