Samsung Galaxy S10’nu bazı bankalar kara listeye alıyor

Görünüşe göre Samsung, yeni parmak izi tarayıcılarıyla ilgili bazı sorunlar yaşıyor. Galaxy S10 ve şimdi de Galaxy Note 10’da tanıtılan ultrasonik parmak izi sensörü, tipik ekran optik sensörlerinden daha doğru ve daha kusursuz olduğunu vaat etti. En azından başlangıçta durum böyle değildi ve Samsung, tarayıcının 3B basılı bir parmakla nasıl kandırılabileceği konusunda eleştiriyle karşı karşıya kaldı. Bu olay bir kez daha gündemde, ancak şimdi bile finansal kurumlar güvenlik riski nedeniyle Galaxy S10’u kara listeye almak için harekete geçiyorlar.

Bu oldukça yeni biyometrik teknolojinin karşılaştığı en son eleştiri, ekran koruyucularla ilgili. Görünüşe göre, yüzeyde minik desenleri olanlar sensörün kafasını karıştırabilir. Uzun lafın kısası, sisteme kayıtlı olmayan parmak izlerini kabul edip doğrulayabilirdi.

Samsung sorunu kabul etti ve yakında bir düzeltme sözü verdi. Bu arada, kullanıcıların üçüncü taraf ekran koruyucularını kaldırmaları ve yalnızca Samsung’un resmi olanlarını kullanmaları önerdi. Ayrıca, ekran koruyucuyu çıkardıktan sonra bile parmak izlerini sıfırlamaları gerekebilir.

Bazı bankalar ve finansal kurumlar için bunlar Galaxy S10’un güvenliğini sağlamak için yeterli olmayabilir. Güncellemenin hiçbir yerinde görünmediğinden Galaxy S10’un mobil bankacılık uygulamalarını yüklemesine izin verilmedi. Diğer durumlarda, bankalar yalnızca parmak izi kimlik doğrulamasını geçici olarak kaldırdılar. Galaxy Note 10, aynı sensörü kullandığından ve muhtemelen aynı hatadan etkilendiğinden bir sonraki sıra ona olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir