Minecraft Earth erken erişime açıldı

Bugün Minecraft Earth, ABD için “erken erişim” modunda piyasaya sürüldü. Bu oyun GPS konum bilgisini kullanır ve kullanıcıların dolaşabilecekleri bir Minecraft sürümünü oynatmalarını sağlar. Artırılmış gerçeklik ve eşya arama, oyunun Pokemon GO’nunkine çok benzeyen bir dalda olduğunu gösteriyor ve şimdi ABD’de yayınlanmaya hazır.

Oyun dosyalarını erken bulanlar için yeterince becerikli olan kullanıcılar, oyunun ABD’de birkaç hafta boyunca yarı aktif olduğunu çoktan öğrenmiş olabilirler. Bugün Microsoft’un Minecraft Earth geliştiricileri, erken erişim lansman görevlisini görevlendirdi. Bu, şimdi oyunda elde ettiğiniz şeylerin (muhtemelen) gelecekle size kalıcaı anlamına geliyor.
Minecraft Earth’ün erken erişim sürümünde bir göz atmak istiyorsanız, bir Android veya iOS cihazına ihtiyacınız olacak. İOS’a göz atmak istiyorsanız, App Store’u hemen iPhone’unuzla kontrol edin.

Android kullanıcıları şu anda  Google Play uygulama mağazasına başvurabilir. Bu oyun için iOS gereksinimleri biraz daha esnek olsa da, Android sürümü Android 8.0 ve daha üstü bir sürüm gerektirir. Bu, ilk kez 2017 yılının Ağustos ayında piyasaya sürülen Android Oreo ile bir cihaza ihtiyacınız olacak demektir.

Minecraft Earth, kullanıcıların eşyalara ulaşmak için fiziksel dünyalarını dolaşmasını gerektiren çok bağımlılık yapan bir oyundur. Bu öğeler, artırılmış gerçeklik mimarisi oluşturmak, uygulama içi yaratıkları görmek ve daha fazlasını yapmak için kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir