Netflix’in En İyi 5 Filmi

Netflix’in En İyi 5 Filmi

Merhaba sayın okurlar, bugünkü yazımda sizlerle Netflix’teki en iyi 5 filmi paylaşacağım. Peki bu “en iyi 5 film kime göre, neye göre?” diyeceksiniz. Netflix’teki kaliteli olarak düşündüğüm bir çok diziyi ve filmi izlemiş olsam da internette karşılaştığım ilk 5’teki filmlerde izlemediklerim olduğunu fark ettim. Bu yüzden kendi fikirlerimle farklı kaynakları harmanlayarak bu ilk 5’i oluşturmaya çalıştım.

1-Roma

Netflix’in en iyi yapımı olarak lanse edilen Roma filmi ünlü yönetmen Alfonso Cuaron’un imzasını taşıyor. 2019 Oscar adayları arasında oldukça iddialı bir konumdaydı. Meksika’lı hizmetçi Cleo’nun hayat hikayesine anlatan film, bu hayat hikayesinin yanı sıra Meksika’nın 1970’lerdeki toplumsal durumlarını da gözler önüne seren film kesinlikle izlemeniz gereken Netflix yapımlarından biri olarak geçiyor. En kısa zamanda ben de izlemeyi düşünüyorum.

2-The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs, farklı hikayeleri barından bir antoloji filmidir. Bu yıl 2 Oscar adaylığı kazanan film, izleyenlerin beğendiklerini söylüyorlar.  Ethan ve Joel Coen gibi iki ünlü yönetmen yönetmiştir.

3-Annihilation

Bilimkurgu türündeki bu film, belli bir alanda garip ve açıklanmayan olayların gerçekleşmesi sonucu karantinaya alınmasını ve bu alana gönderilenlerden haber alınamamasıyla başlıyor diyebiliriz. Bir takım görsel şölenlerle ve gizemli sürükleyici bir film olduğunu söyleyebilirim.

4-Bird Box

Korku değil belki ama gerçekten güzel bir gerilim filmi olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca fikri de oldukça ilginç buldum. Başlarda biraz hem klasik hem de yavaş ilerlese de sonradan sonraya gittikçe hızlanıyor ve kendinizi merakla izlerken buluyorsunuz.

5-Okja

Netflix’in Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan filmi Okja, en yakın arkadaşı Okja adında büyük bir hayvan olan Mija’nın hikayesini anlatıyor. Filmin kadrosunda ise Jake Gyllenhaal, sevdiğim aktörlerden birisidr kendisi, Tilda Swinton ve Lily Collins gibi isimler yer alıyor. Henüz ben de izlemedim ama oldukça ilgi çekici bir konusu var gibi gözüküyor.

BONUSLAR

Polar

Bir çoğumuzun sevdiği John Wick serisine benzer bir temaya sahip ancak. Renkler karakterler biraz daha canlı diyebiliriz. İzlerken keyif aldığım bir filmdi kendisi. Ayrıca Mads Mikkelsen’ı sevdiğim için de bonus olarak sizlere önermek istedim.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir