En iyi 5 Ücretsiz iPad oyunu

Dün yazdığımız yazıda sizlerle en iyi 5 iPad oyununu paylaşmıştık. Ancak takdir edersiniz ki iyi bir oyunu ücretsiz olarak bulmak zordur. Bugünkü yazımızda ise mobil oyuna ücret ödemek istemeyen ancak yine de zevk almak isteyen takipçilerimiz için. İşte karşınızda ücretsiz olarak App Store üzerinden ulaşabileceğiniz en iyi 5 iPad oyunu.

Dün paylaştığımız listeye buradan ulaşabilirsiniz: https://teknoparse.com/en-iyi-ipad-oyunlari-temmuz-2019/

NOT: Her ne kadar bu oyunlar iPad’de bulunsalar da içlerinden bazıları Android ve PS4 gibi platformlarda da mevcut.

1- Super Cat Tales 2

iPad cihaz olarak oyun kontrolü konusunda pek iyi sayılmaz. Genellikle (Özellikle platform oyunları türünde) iPad Pro ve iPad Mini arasında tuş boyutu farkından dolayı geliştiriciler tuş şekli ve boyutlarını pek ayarlyamazlar.

Ancak Super Cat Tales 2’de bu sorunlara hiç rastlanmıyor. Her şeyden önce sadece 2 tuşa sahip olan oyunda, kolaylaştırılmış mekanikler, yaratıcılık ve zeka faktörü ile birleşerek, hem oyun boyunca kendimizi sıkmadan oyunu gönül rahatlığıyla oynamamızı, hem de oyunu oynarken sürekli olarak karşımıza çıkan yeni şeyler ile oyundan sıkılmamamızı sağlıyor.

Oyunun ücretsiz olmasının yanında eğer ki oyunu çok beğenirseniz ve reklamsız bir oyun keyfine varmak istereniz çok ta pahalı olmayan bir fiyat ile oyunu satın alabilir ve reklamsız oyunun yanında ek olarak sunulan seviyelere de erişebilirsiniz.

 

2- Asphalt 9

Asphalt markası çok uzun zamandır mobil oyun mecrasının en büyük yarış oyunlarından birisi. Daha akıllı telefonlar yokken bile aramızda olan Asphalt serisi, en son çıkan oyunu Asphalt 9 ile neden hala yarış oyunlarının üst sırasını zorladığını bizlere kanıtlıyor.

Yeni özelliği “TouchDrive” ile birlikte kullanıcılara daha farklı bir yarış deneyimi sunan Apshalt 9, eski oyunlarında olan drift ve nitro kullanımı gibi özellikleri, görsel ve mekanik açıdan daha da geliştirerek bu yeni oyununda bizlere sunuyor.

Oyun içi satın alma opsiyonlarına sahip olan oyun, bu satın almaları yapmadan da gayet iyi ve kaliteli bir şekilde oynanabiliyor. Eğer yarış oyunlarını seviyorsanız ve henüz Asphalt 9’u oynamadıysanız bu oyuna kesinlikle iPad’inizde yer vermelisiniz

 

3- Shadowgun Legends

FPS oyunları, eğer bilgisayar ortamında oynamaya alıştıysanız, genellikle diğer donanımlarda kolay kolay alışabileceğiniz bir tür değil. Özellikle bu FPS oyunun silahlı bir oyun olması ve silahlı oyunların mobil ortamlarda pek optimize olmaması durumlarını göz önüne alırsak bu şekilde bir sonuçla karşılaşmamız çok normal. Ancak şimdi bu tabularınızı yıkacak bir oyunlar karşınızdayız. Shadowgun Legends.

Bu oyunun bu kadar iyi olmasının sebeplerinden en temeli, mobil cihazların sınırlarını anlayarak buna göre kolaylaştırılmış bir kontrol sunması. Oyunun içinde ise genellikle uzaylılara karşı bize verilen görevler bağlamında savaşıyoruz. Görsel açıdan çok güçlü olan bu oyun, mobil platformda silahlı FPS oyunu oynamayı seven ya da oynamayı denemek isteyenler için en iyi seçeneklerden birisi.

 

4- Little Alchemy 2

Simya genellikle herhangi bir materyali altına dönüştürme ve ya ölümsüzlüğü bulma gibi konularla ilişkilendirilen bir terimdir. Ancak Little Alchemy 2 de bu olaylar daha basit olarak karşımıza çıkıyor.

Simyada temel elementler olarak geçen hava, su, toprak, ateş ile başladığımız oyunda bu 4 elementi kullanarak şehirlerden uzay gemilerine kadar giden şeyleri tasarlamaya çalışıyoruz.

Bunu yapmanın yolu ise oldukça basit. Keşifler, ekranın sağ tarafına görünür ve bunları tuvale sürüklersiniz. Birini diğerinin üzerine sürüklediğinizde hiçbir şey olmuyorsa, farklı bir kombinasyon denemeniz gerekir. Yeni bir şey belirirse, bunu keşfetmiş olursunuz ve bir sonrakine geçersiniz.

Little Alchemy 2’de birçok kombinasyon gerçek dünya ile uyumludur. Ancak daha hafifletilmiş bir gerçeklik üzerine gelişir. Örneğin Volkan materyalinin üstüne basınç materyalini atarsanız volkanik patlamaya sebep olursunuz.

Genel olarak ilginç ve zevkli bir oyun olan Little Alchemy 2, ücretsiz olarak oynanabilecek en iyi oyunlar listemizde yerini alıyor.

 

5- Hoggy 2

Orijinal Hoggy 2, App Store’un ilk zamanlarında çok tutulan bir indie oyundu. Bu oyunun remake versiyonu olan Hoggy 2’de aynı ilk oyunu gibi çok zevkli bir oyun. TARDIS benzeri kavanozların içinde yer alan ufacık seviyelerde tüm meyvelerin nasıl içileceğini belirleyen pembe bir blok tarzı karakteri kontrol ediyoruz. Tüm meyveleri aldığımız zaman bir anahtar kazanırız. Yeterli anahtar topladığımız zaman ise yeni seviyelerin kilitlerini açmış oluruz.

Kavanozlar özel güçler veren yetenekler, anahtarlar, düşmanlar ve bloklarla doludur ve ilerlemek için her birini nasıl ve ne zaman kullanacağınızı bulmalısınız. Özelleştirilebilir kontroller ve seviye editörü ile birlikte platformdaki en iyi ücretsiz oyunlardan biri haline geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir