Netflix’in Oyun Sektörü için Büyük planları var

Netflix’in, hali hazırda dünya üzerinde büyük hayran kitlesi olan oyunlar için büyük bir planı olduğu çok açık. Çıkardığı diziler ve uyarladığı animeler ile bunu bizlere gösteriyor. Castlevania serisini çıkardıktan sonra bu serinin izleyiciler tarafından büyük ilgi ile karşılanması Netflix’in gözünü açmış gibi duruyor. Ayrıca uzun zamandır beklenen ve “Netflix’teki en yüksek bütçeli dizi” ünvanını taşıyan Wticher’da, her ne kadar kitaplarının uyarlaması da olsa, video oyunu da bulunan bir seri.

Witcher Netflix uyarlaması, Netflix’in oyuncu kalabalığına gerçekten ne kadar cazip gelmek istediğini ispatlayacak nitelikte bir yapım. Witcher kitapları temel olarak kullanacak olsa da video oyun serileriyle, özellikle 2015’in The Witcher 3: Wild Hunt ile büyük bir bağlantısı olacak. Dizinin yapımcılarının, Geralt’ın maceralarını CD Projekt Red’in oyununda hayran kalınan şekilde nasıl şekillendireceklerine dikkat etmeleri gerekiyor. Witcher, Triss, Yennifer ve Dandelion gibi, oyun sırasında aşık olduğumuz karakterleri dizide iyi bir şekilde yansıtırlarsa, dizi kesinlikle başarılı olacaktır.

 

Yetişkinler için daha karanlık seriler..

Netflix yetişkin hayranlarına video oyunu adaptasyon demografisinin merkezi bir parçası haline getirmeyi planlıyor. Diablo ve Devil May Cry serileri, bu plandaki kesinleştirilmiş olan en önemli iki ana kule olabilir. Her iki franchise’da ortak birçok şey var. Ancak en çarpıcı olan şey, izleyicileri büyülemek için ağır bir şekilde cehennem ve şeytani yaratıklarla ilgili görüntülere güvenmeleri. Bunları CGI ile yapmak zor olacaktır ancak Netflix’te bunu yapabilecek tecrübe mevcut.

Diablo da, Devil May Cry da büyük hayran kitlelerine sahip iki oyun. Diablo her ne kadar daha fazla hayran kitlesine sahip gibi görünse de, Devil May Cry’da azımsanmayacak bir hayran kitlesine sahip. Bu oyunların her ikisi de, Netflix’i, aile dostu veya karanlık ve terörle dolu olsun, oyuncuların sevdikleri franchise’lardan daha fazla edinebilecekleri bir platform yapacak.

 

Netflix’in kendi video oyunları da yolda

Belki de Netflix’e gelen video oyunu uyarlamalarından daha da önemlisi, platformun en büyük gösterilerinden çıkan Netflix oyunları. The Dark Crystal: Direniş Çağı Taktikleri yaklaşmakta olan diziye eşlik ederken, Stranger Things 3: The Game kısa süre önce üçüncü sezonun şovuna eşlik etmek üzere başlatıldı. Stranger Things oyun serisinin 2. oyunu her ne kadar başarılı olamasa da, 2. oyunun çıkışı Netflix’in bu işin ucunu bırakmadığını gösteriyor.

Netflix uyarlamalarının ardındaki oyun geliştiricileriyle bağlarını güçlendirmeye başladığında, oyunlara dayalı daha büyük ölçekli Netflix şovları görebilir miyiz? Bu kesinlikle bir olasılık ve pek çok geliştiricinin Stranger Things veya Black Mirror’ın uyarlaması üzerinde çalışma şansı olacağını düşünüyoruz. The Dark Crystal yapımı iyi bir oyuncu kitlesine ulaşabilirse, Netflix kesinlikle başka serileri için de oyun çıkarmayı deneyecektir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir