En iyi 4K TV’ler – 2019

2019’da en iyi 4K TV’ler Sony, LG, Samsung ve daha fazla markalar tarafından yapılmıştır.

On yıldan fazla bir süredir HD TV’ler piyasayı yönetti. 1080p (ve genellikle, daha düşük) çözünürlükleri, kullandığımız CRT TV’lerden büyük bir sıçrama gibi geldi. Şu an onlarla yeni karşılaşıyorsanız, 4K TV’ler , 10 yıl önce gördüğünüz teknolojideki benzer bir sıçrama, dört kat çözünürlük ve olağanüstü kontrast vaat ediyor.

Öyleyse neden 1080p TV’yi çıkarmalısınız? Artan piksel yoğunluğu ve geniş renk gamı ​​teknolojisi desteği sayesinde yalnızca 4K TV’ler daha iyi görünmekle kalmaz, aynı zamanda yepyeni bir şekilde satın alsanız bile, genellikle 1080p TV kadar ucuzdur. Aslında, yeni bir 1080p TV satın almak gittikçe daha da zorlaşıyor, çünkü daha fazla üretici onları ürün gruplarından ayırmaya devam ediyor.

Ancak, o kadar çok seçenek var ki, bir yıl boyunca yüksek kalibreli ekranların sadece sekize indirilmesi zor bir iştir. Ama girdiğimiz yer orası.

4K TV’lerin büyük çoğunluğunu piyasada gördük ve 2019’da Samsung, Sony ve LG’den gelen ekranlar ve daha düşük maliyetli seçeneklerle piyasadaki en iyi 4K TV’lerin listesine daralttık. Vizio, Hisense ve TCL’yi hemen takip ediyor.

Kısa süre önce sevdiğiniz başka bir üreticiden bir şey satın aldıysanız ve bu listede göremiyorsanız, bu kasıtlı olarak engellediğimiz anlamına gelmez. Maalesef en iyi listeler küçüktür ve burada bu kadar çok ekranı sıkıştırabiliriz. Bununla birlikte, bu listeye her zaman daha fazla ekran ekliyoruz, bu yüzden gelecek ay bu zamanı tekrar kontrol ettiğinizden sizinde takip ettiginiz markalar güncellemesi yapılacaktır.

Samsung Q90R QLED TV (2019)

2019’daki şimdiye kadar çıkan en iyi 4K TV Samsung Q90R

Geçen yıl, Samsung Q9FN yenmek için TV oldu. Bixby desteği ve Samsung SmartThings ile birlikte gelen mükemmel, geliştirilmiş akıllı platformundan bahsetmek yerine, özellikleri ve görüntü kalitesiyle ödüllendirildi. Ancak mükemmel değildi ve bakış açılarını ve siyah ayrıntıyı ezen aşırı agresif bir yerel karartma sistemi ile ilgili meşru şikayetler vardı.

Samsung, bu eleştirileri açıkça gördü ve doğrudan Q90da ele aldı. Yeni model karşı kendi tutar bir gözle görülür üstün bir görüş açısına sahip OLED ve yerel karartma gölge ayrıntısını kaybetmeden derin siyahlar sunar. Bu amaçla, yeni Ultra Black Elite filtresi, ortam ışığını sadece inancı engelleyecek şekilde reddeden bir vahiyden başka bir şey değildir.

Q90, doğrudan bir OLED ile rekabet edebilen, doğal renkler, parlak tonlar, koyu siyahlar ve iyi tanımlanmış gölgeler içeren görüntüler sunabilir. HDR’ye gelince, ayrıntı ve dinamik aralıklarında nefes kesen görüntüler içeren herhangi bir OLED’yi de geçebilir.

Aslında, tek gerçek eleştirimiz, rekabetin aksine, Q90’ın Dolby Vision’ı desteklememesiydi. Ancak, diğer tüm açılardan Samsung Q90QLED’i başka bir seviyeye getiren kesinlikle bir yıldız TV .

Fiyat : 19,997.00 ₺ 

➕ Mükemmel görüntü kalitesi
➕ İnanılmaz HDR performansı
➕ Daha geniş görüş açıları
➖ Dolby Vision desteği yok

LG C9 OLED Serisi (2019)

2019’da LG markasının çıkardıgı dünyadaki en akıllı  4K TV

Yeni bir 4K TV seçerken akıllı özellikler sizin için en önemli kriter ise, yeni LG C9 OLED’den daha iyisini yapamazsınız. Yıldız SDR ve HDR görüntüler sunmak için AI geliştirmeleri kullanan 2. nesil Alpha9 işlemci, inanılmaz derecede ayrıntı ve görüntü kalitesiyle ikinci hiç işlemenin yükseltilmesine ve işlenmesine yardımcı olur.

Buna ek olarak, gerçek zamanlı olarak ses kalitesini analiz eden ve iyileştiren güçlü bir akıllı platform ve yeni AI ses seçenekleri ekleyin ve sizce piyasadaki en iyi 4K TV’lerden bir tanesine sahip olun. En iyi OLED TV’lerden de bahsetmiyorum bile .

Fiyat : 17,997.00 ₺

➕ Mükemmel görüntü kalitesi
➕ Kapsamlı özellikler
➕ Son derece etkili akıllı platform
➖ HDR için sınırlı tepe parlaklığı
➖ HDR10 + desteği yok

 Sony Bravia A9F OLED

Her 4K meraklısı bir OLED ekran sonra şehvetli olacak

 

Sony’nin ikinci nesil OLED amiral gemisi A9F iyi bir zamanda geliyor. Samsung ve LG, Samsung Q9FN QLED ve LG E8 OLED ile oyunlarını hızlandırdıklarında , Sony olağanüstü bir OLED ile geri döndü.

Geçen yılın A1E’sinden çok daha iyi olan A9F, tartışmasız Sony’nin bugüne kadarki en iyi OLED önerisidir ve C8 olmasaydı yılın en iyi OLED’i olurdu.

Bazı küçük sorunlar yaşamamıza rağmen (özellikle Dolby Vision’da Siyah seviyesi kırma ve bu Netflix Kalibre modu), niggles’ın bu kadar iddialı bir sette olması bekleniyor. Hafif kendine özgü bir tasarımla yaşayabiliyorsanız ve talep fiyatını karşılayabiliyorsanız, muhteşem bir UHD ekranı.

Fiyat : 10,997.00 ₺ 

➕ Mükemmel görüntü kalitesi
➕ Yenilikçi ve mükemmel ses
➖ Çok parlak değil
➖ Android TV Yok

 

LG E9 OLED Serisi (2019)

Şaşırtıcı ve bir o kadar da  pahalı olan 4K OLED TV

Genel olarak, LG E9 OLED, keskin detaylar ve gerçekten sinematik görsellerle göz kamaştırıcı bir görüntü sunuyor. LG’nin organik LED ekranlarında rakip modellerin parlaklığı yoktur, ancak uygun bir film gecesinden sonra olanlar hayal kırıklığına uğramaz.

E9, şekil ve boyut seçeneklerinde çoğunlukla diğer LG OLED’lerden farklıdır; hem daha kaliteli W9 hem de daha ucuz olan C9, daha büyük 77 inçlik bir model sunar  ancak E9’un tüm cam panel tasarımı etkilenmezse şaşırırız. sen. Eşsiz bir görünüme ve menzildeki diğer OLED setlerinin üstüne çıkarmak için çok kanallı sese sahip olan E9, alabileceğiniz herhangi bir oturma odasına fantastik bir katkı saglayacaktır. Fiyat olarak ise diğer 4K TV lerden çok pahalıdır.

➕ Mükemmel görüntü kalitesi
➕ Zengin ve güzel tasarım
➕ Mükemmel işletim sistemi
➖ HDR10 + desteği yok
➖ LCD vs parlaklık yoksun
➖ C9’dan daha pahalı

Fiyat : 30.999.00 ₺ 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir