Nintendo Switch’in yeni modeli tanıtıldı!

Nintendo firması, çıkardıkları son oyun konsolu Nintendo Switch‘in yeni modeli Nintendo Switch Lite‘ı duyurdu. Bu konsolla beraber daha fazla kitleye hitap etmeyi planlayan Nintendo, yeni modeliyle ilgili bilgileri de bizlerle paylaştı.

İlk olarak Nintendo Switch Lite’ı, Nintendo Switch’i belli bir kitle için yanında taşımak ya da elde tutarak oynamak için ağır bir cihaz olarak nitelendiğini ve bu nedenle bu cihazı çıkarmayı kararlaştırdıklarını belirtti. Ayrıca Nintendo Switch’i bağlamak için TV kullanmak istemeyenler ve yahut Joy Con‘un 2. sine ihtiyaç duymayanlar içinde Nintendo Switch Lite daha mantıklı bir seçenek gibi duruyor.

Farklarına gelecek olursak, oyun bazında bir farklılık bulunmayacak olan iki konsol boyut konusunda büyük bir fark ile birbirlerinden ayrılıyor. Nintendo Switch Lite, Joy Con olarak değil, tamamen kendine entegre bir şekilde olan tuş takımı ile birlikte geliyor. Ayrıca geri kalan Nintendo Switch ünitelerinide yine üzerine entegre bir şekilde bulunduruyor. Şu an elimize ulaşan bilgilere göre TV’ye uzaktan bağlanma olayı Nintendo Switch ile aynı olmayacak.

Bu yeni cihaz piyasaya turkuaz, gri ve sarı seçenekleriyle beraber çıkacak. Ayrıca fiyatı da 200 dolar olacak. Aşağıdaki videodan ingilizce altyazılı olarak tanııtmını izleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir