En Çok Kazanan Youtuber’lar!

En Çok Kazanan Youtuber’lar

ONline video içerik tüketiminin ve sosyal medyanın patlayıcı büyümesi, yüzlerce YouTuber’ı ünlülere dönüştürdü. Birçok popüler YouTuber, reklam gelirleri, marka anlaşmaları ve mal satışları yoluyla milyonlarca dolar harcıyor. Burada, dünyanın en yüksek ücretli ilk 10 YouTuber’ına göz atacağız. Şaşırtıcı bir şekilde, 2018’deki en yüksek kazanç sağlayan YouTube yıldızı, 7 yaşında bir oyuncak yorumcuydu. Listedeki diğerleri arasında oyuncular, makyaj guruları ve şakalayıcılar var.

Sıralama, Forbes’un en yüksek ücretli YouTuberlar 2018 listesinden geliyor. Forbes, YouTuber yaratıcılarının SocialBlade, Captiv8 ve Pollstar verilerine dayanarak 1 Haziran 2017 ile 1 Haziran 2018 arasındaki kazançlarını tahmin etti. Kazanç rakamları vergi öncesidir. Yöneticiler, avukatlar ve acenteler için ücretler gibi diğer masraflar düşülmemiştir.

Forbes’e göre, en çok kazanan 10 YouTuber, toplu olarak, 2017’de 127 milyon dolardan% 42 artarak 180.5 milyon dolara ulaştı. Kazanç artışı, büyük ölçüde mal satışlarından kaynaklandı.

10- Logan Paul (14,5 milyon dolar)

Tartışmalı YouTube yıldızı, Ocak 2018’de YouTube’un Google Tercih Edilen Program’ından kaldırılmasına rağmen geçen yıl 14.5 milyon dolar kazanmıştı. Videolarından birinin ağaca asılı görünen bir intihar göstermesinin ardından programdan çıkarıldı. Kamuoyuna özür dilemesine rağmen, reklam gelirleri ve marka ortaklıkları büyük bir darbe aldı. Ancak, mal satışları güçlü olmaya devam ediyor.

9- PewDiePie (15,5 milyon $)

Forbes’e göre, dünyanın en popüler bireysel YouTuber’u geçen yıl 15.5 milyon dolar komisyon aldı. PewDiePie ile desteklenen tek bir video, reklam verenlere 450.000 dolara kadar mal olabilir. İsveçli oyuncu Felix Kjellberg, son birkaç yıl içinde bir çok skandala imza attı. Videolarından birinde, “Tüm Yahudilere Ölüm” yazan bir tabelaya güldüğü görüldü. Videolarının çoğunda ırkçı yorumlar yaptığı için eleştirildi. Felix, kolej odasından YouTube videoları çekmeye başladı, sonra da geçinmek için sosisli sandviç sattı. İsveçli oyuncu ve komedyen, esprili komedi tarzı nedeniyle öne çıktı. 2014 yılında YouTube kanalının yıllık 7 milyon dolar gelir elde ettiğini açıkladı.

8- Jacksepticeye (16 milyon dolar)

Jacksepticeye, İrlandalı YouTuber Sean McLoughlin tarafından işletilen bir oyun kanalıdır. İrlanda’daki en popüler YouTuber. Sean, aro içerikli video oyunu yorumları ile tanınır. Ayrıca Amazon’un oyun akışı hizmeti, Twitch için içerik üretiyor ve Disney için bir dizi yaptı.

7- Vanoss Gaming (17 milyon dolar)

Kanadalı oyuncu Evan Fong’un yönettiği Vanoss Gaming, Assassin’in Creed’i ve Call of Duty gibi video oyunları hakkında komik yorumlar sunuyor. Evan’ın kurgu becerileri özellikle övgüye değer. 27 yaşındaki YouTuber, hip hop müzikte de kendini denedi, ama oyun onun için çok daha iyi bir mecra.

6- Markiplier (17,5 milyon $)

Mark Edward Fischbach (aka) Markiplier, Hawaii yerlisidir. Mark, 2012’de Cincinnati Üniversitesi’nde biyomedikal mühendisliği okurken YouTube kanalını başlattı. O zamandan beri kanalı 24 milyon aboneye ulaşmıştı. Mark oyun oynarken eğlenceli yorumlar sunuyor. Jacksepticeye ile işbirliği yaparak Cloak adlı kendi yüksek kaliteli atletizm çizgisini başlattı.

5- Jeffree Star (18 milyon dolar)

Jeffree Star, kendini reinventing sanatında ustalaştıran bir makyaj sanatçısı. 2006’da kendi YouTube kanalını başlatmadan önce MySpace’te ün kazandı. Güzellik şirketi, yıllık 100 milyon dolarlık tahmini bir gelir elde eden kozmetik markası Jeffree Star Cosmetics’i başlattı. Reklam gelirleri, marka sponsorlukları ve kozmetik satışları sayesinde geçtiğimiz yıl 18 milyon dolar kazandı.

4- DanTDM (18,5 milyon $)

İngiliz oyuncu Daniel Middleton (aka) DanTDM Minecraft’ta uzmanlaşmıştı. 2017’de en çok kazanan YouTuber’dı, ancak 2018’de dördüncü sırayı aldı. Hoodies, beyzbol ve sırt çantaları da dahil olmak üzere kendi malını sattı. Ayrıca turlarından para kazanıyor. Daniel ayrıca Disney’in animasyon komedi filmi Ralph Breaks Internet’te eBoy olarak başrol oynadı.

3- Dude Perfect (20 milyon dolar)

Beş eski kolej oda arkadaşı Garrett Hilbert, Cody Jones, Tyler Toney, Coby Cotton ve Cory Cotton tarafından yönetilen Dude Perfect, spor ve komedinin mükemmel bir karışımıdır. Dudes, ABC News ve Jimmy Kimmel Live’da yayınlandı. Ayrıca birkaç Guinness Dünya Rekoru da var. Dude Perfect’in şu anda YouTube’da 43 milyon abonesi var.

2- Jake Paul (21,5 milyon dolar)

Logan Paul’un küçük erkek kardeşi, geçen yıl 21.5 milyon dolar kazançla dünyanın ikinci en çok kazanan YouTuber’ıydı. Jake’in goofy şakası ve rap şarkıları, 1 Haziran 2017 ile 1 Haziran 2018 tarihleri ​​arasında 3,5 milyar izlenmeye ulaşarak internete yayıldı. CBS Sports’a göre, yaklaşık bir milyon insan, Ağustos’ta 1 milyona yakın kişi Jake Paul ve  YouTuber KSI arasındaki bir öde-izle boks maçını izlemek için 10’ar dolar harcadı.

1- Ryan ToysReview (22 milyon dolar)

7 yaşındaki Ryan Toys’dan Ryan KajiReview, 2017 yılında 11 milyon dolar, geçen yıl ise 22 milyon dolar kazandığı tahmin edilen, dünyada en çok kazanan YouTuber’dır. Kanalın 20 milyon abonesi vardır. Ryan’ın ailesi, 2015’de YouTube kanalını başlattı ve Ryan’ın diğer çocuklara yönelik oyuncakları inceleyen videolarını yayınladılar. Ryan’ın ayrıca Walmart mağazalarında satışa sunulan bir koleksiyonu vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir