Nintendo Wii U’ya beklenemedik güncelleme!

Wii U, Nintendo‘nun cihazları arasında uzun süredir mecazi olarak uykuda olan bir cihaz. Bunun nedenlerinden en önemlisi Nintendo’nun en son çıkardığı oyun konsolu olan Nintendo SwitchNintendo Switch‘in çıkması ile beraber Nintendo firmasının Wii U’dan ilgiyi çekmesi aslında pek şaşırtıcı sayılmaz. İlk çıktığı birkaç hafta içinde Wii U‘nun satışlarını 3’e katlamayı başarmış bir cihaz ne de olsa.

Ancak Nintendo, Wii U’dan umudu tamamen kesmiş değil. Nintendo‘nun güncellemelerini duyurduğu sitede yayınlanmamış olsa da, bir başka Nintendo yayın kanalında duyurulduğuna göre Wii U bir Firmware güncellemesi alacak. Konsol en son Eylül 2018’da  bir güncelleme almıştı.

Bu güncelleme her ne kadar çok büyük bir güncelleme olmasa da, Nintendo Switch’in donanım olarak 3’e, satılan oyun sayısı bakımındansa 2 ye katladığı Wii U’nun bu güncellemeyi alması konsol sahiplerine Nintendo’nun onları unutmadığını göstermiş olduğunu düşünüyoruz.

Wii U’nun aksine Nintendo Wii ise mağazasından indirilen toplam 100 milyondan fazla uygulama ile 2019’da bile kullanıcıların ilgisini hala çekiyor gibi duruyor. Ubisoft’un Just Dance 2020 oyununu Nintendo Wii‘ye de çıkaracak olması da bu durumu haklı çıkaran işaretlerden biri.

One Reply to “Nintendo Wii U’ya beklenemedik güncelleme!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir