Skyblivion: Oblivion’ı Skyrim’e getirmek!

RPG oyunlarını şöyle bir aklımızdan geçirdiğimizde, eğer bu türe az biraz ilgi duyuyorsak hiç şüphesiz ki aklımıza Elder Scrools serisi gelecektir. Çok uzun bir seri olmasına rağmen tüm oyunları kendi zamanlarında gayet başarılı olan, özellikle son çıkardıkları oyun Elder Scrools V: Skyrim ile oyun dünyasının “Açık Dünya Rol Yapma Oyunu” taşlarını yerinden oynatmış bir seriden bahsediyoruz.

İşte bu kadar ünlü ve içinde birçok mod bulunduran bir oyuna gönül veren insanlardan olan Kyle Rebel Skyrim’den bir önceki oyun olan Oblivion’u, Skyrim motoru ile yeniden yapmaya karar vermiş.

Elder Scrools IV: Oblivion çok büyük bir ses getirmesine rağmen, oyun içindeki buglar ve görevlerin spontanelikleri yüzünden tam olarak hayranlar üzerinde istediği etkiyi yaratamamıştı. İşte bu etkiyi hala almak istemiş olmalı ki, Kyle Rebel bu işe kendi ekibiyle beraber oturmuş ve oyunu Skyrim motoru üzerindeve belirli düzenlemeler olacak şekilde geliştirmeye başlamış.

Kyle Rebel, bu oyunun bir Remastered oyun olmadığını belirtiyor. Kendisi, oyunu oynarken kendisine ters gelen küçük detayları da değiştirerek bu oyunu geliştirdiğini belirtiyor. Örnek vermek gerekirse oyunda Necromancer’lar tarafından yönetilen bölgedeki yeşil ağaçları değiştirerek oraya ölü ağaç nesnelerini yerleştirmiş.

Rebel’i bu projeyi yaparken en çok zorlayan sorun ise yapılan projeye sürekli olumsuz yorum yapan ve bunu abartan insanlar olmuş. Kendisi, bazı zamanlarda yorumların abartıya kaçtığını ve okuduktan sonra bir süre projenin başına oturamadığını belirtiyor. Bu işin kişisel özveri verilmeden yapılamayacağını belirten Rebel, Youtube ve Twitter sayfasından gelişmeleri sürekli duyurduğunu ve eğer gönüllü birisi olursa geliştirici takımına memnuniyetle katabileceğini söylüyor.

Aşağıdaki linkten oyunun sitesine ulaşabilir ve oyun için geliştirdikleri intro videosunu izleyebilirsiniz.

https://www.skyblivion.com/

 

One Reply to “Skyblivion: Oblivion’ı Skyrim’e getirmek!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir