“O2″Ekim ayında Apple Watch için eSIM’i piyasaya sürecek

Apple saat sahipleri ve O2 müşterileri için iyi haber, şirket yakın zamanda Apple Watch için eSIM’i piyasaya süreceğini açıkladı ve ek olarak bu uyumluluğu sunan operatörlerin geri kalanına ekledi.

Evet, O2, Apple şirketinin akıllı saati için eSIM’e sahip olan son kişi, ancak Movistar, Vodafone ve hatta Orange bile bilinen diğer operatörler bir süre bu teklifi sunduğundan, ilk değiller.

Pepephone’nin de buna sahip olduğunu açıklığa kavuşturmanız gerekir, ancak diğer şirketlerin aksine, uyumluluk yalnızca cep telefonları için kullanılabilir durumdadır; bu nedenle, eğer bu operatörün kullanıcısıysanız, eSIM’i Apple Watch’ta kullanamazsınız.

ESIM nedir?

ESIM, herkesin bildiği fiziksel SIM’de olduğu gibi, cihazların çıkarmadan getirdiği sanal bir SIM kartıdır. Bu tip olması, ömür boyu SIM’e göre bir dizi avantaj sunar.

Cep telefonunun elektronik bir bileşeni olan eSIM, klasik SIM modüllerini kullanmaya izin veriyor ve yerden tasarruf sağlıyor, çünkü çok küçükler, bu nedenle akıllı bir saate veya diğer cihazlara mükemmel bir şekilde uyuyorlar.

En önemli avantajlardan biri, operatörler arasındaki taşınabilirliğin daha basit olması, eSIM kodunuzu operatöre bildirmek için yeterli olacağı için yeni SIM gerekmeyecek ve böylece taşınabilirliğin yeni operatörle gerçekleştirilebilmesi için yeterli olacaktır.

O2 durumunda, kullanılabilirlik tarihi operatör tarafından resmi Twitter hesabında belirli bir kullanıcının sorusuna yanıt olarak açıklanmıştır, ancak fiyatı veya kesin kullanılabilirliği hakkında daha fazla bilgi vermemiştir.

Bu, eSIM’i O2 ile işe alma koşulları hakkında daha fazla bilgi edinmek için en az birkaç hafta beklememiz gerekecek, daha sonra kiralama isteyen müşteriler için tüm detaylar ortaya çıkacaktır.

ESIM’in Apple Watch Series 3 ve Series 5 ile uyumlu olduğunu hatırlatırız, ikincisi 20 Eylül‘de satışa sunulacak, ancak Apple’ın artık resmi mağazasında satmadığı Watch Series 4 için de mevcut.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir