Microsoft, Surface Laptop 3 ile Intel’i AMD için ekebilir

AMD için büyük kazanç, eğer doğruysa

Microsoft’un, 2 Ekim’deki Surface donanım etkinliğinde AMD Ryzen işlemcileri üzerinde çalışacak 15 inçlik bir Dizüstü’yü piyasaya sürdüğü anlaşılıyor.

Doğruysa, bu daha önce Microsoft Intel işlemcilere takıldığı gibi AMD donanımı bir Surface cihazına ilk kez güç verecek.

Bu durumda kesinlikle AMD için büyük bir kazanç – ve Intel için kötü bir darbe olurdu. Microsoft’un Surface cihazları, Windows 10 cihazlarının neler yapabildiğini göstermesi gereken premium ürünler olduğundan, AMD donanımlarının Microsoft’un güçlü bir önerisi olarak görülebiliyordu.

WinFuture tarafından bildirilen söylentiler, Avrupalı ​​perakendecilerin kamuya açık olmayan veritabanlarındaki kayıtlardan geliyor ve bu da web sitesinin “yeni Surface Laptop 3 15 inçlik modelin kesinlikle AMD CPU’larla donatılacağından emin” olduğunu iddia ediyor.

15-inç harikası

Surface Laptop 3’ün 15 inç ekrana sahip olduğu söyleniyor ve önceki modellerde sadece 13 inç ekranlar sunuluyordu.

15 inçlik bir Yüzey Dizüstü 3’ü önererek, Microsoft daha büyük bir dizüstü bilgisayar arayanları hedefleyebilir.

AMD çiplerinin Microsoft’un 15 inçlik bir Yüzey Dizüstü Bilgisayarı 3 için ne kullanacağını bilmiyor olsak da (bir tane varsa bile), WinFuture, AMD Ryzen 5 3550H ve Ryzen 7 3750H’nin güçlü dörtlü olmaları nedeniyle aday olduğunu öne sürüyor. Entegre AMD Radeon RX Vega grafik kartıyla çekirdek yongalar – bu da geniş ekranlı bir dizüstü bilgisayarı çalıştırmak için idealdir.

2 Ekim’deki Surface etkinliğini takip edeceğiz ve Surface Laptop 3 orada sunulursa, elimizden geleceğimizden ve rapor edeceğimizden emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir