Observer System Redux İncelemesi

Yayıncılığını Bloober Team’in yapmış olduğu korku, araştırma ve gizlilik oyunu olan Observer System Redux 10 Kasım 2020 tarihinde PC platformunda ve 11 Aralık 2020 tarihinde ise Playstation platformunda çıkışını yaptı. Başlamadan belirtmek isteriz ki bu oyun 2017’ de çıkmış olan bir önceki oyunun iyileştirilmiş bir versiyonu. İncelememizi okurken bunu da dikkate almanızı öneriyoruz.

Yıl 2084 ve dünya artık bildiğimiz yer değil. Günümüzden bu yıla kadar nice savaşlar ve felaketler geçiren dünya ve insanlık adeta kaos içinde. Bu felaketlerden en etkilisi olan Nanophage adlı bir virüs, zihnini sanal gerçeklikle değiştiren binlerce insanın ölümüne sebep oldu. Bu zayiatın ardından Doğu ve Batı arasında çok büyük bir savaş çıktı ve dünya kaosa sürüklendi. Bu kaostan sonra yönetime bir türlü gelemeyen liderlerin yerini gözlerini kar gözeten şirketlere bırakmıştı. Ana karakterimiz olan Daniel Lazarski, bu büyük şirketlerin bir çalışanı olan bir elit dedektif. Şirketlerin hedefleri olan kişilerin beynine girip olaylarla ilgili ipuçları bulabiliyor zanlıların psikolojileri ile oynayabiliyor. Örnek vermek gerekirse bir ipucuna ulaşmak için zanlıya kötü bir anısını tekrar gösterip bu olaydan ipuçlarını bulabiliyorsunuz. Ama dikkat edilmesi gereken bir şey var. Birinin zihninin derinliklerine ne kadar inerseniz sizin de zihniniz hapsolabiliyor ve zihninizi yitirebiliyorsunuz. Oyun boyunca karşınıza ana dosyalar ve yan dosyalar çıkacak. Bunlar ana görevler ve yan görevlerle aynı anlama geliyor.

2017’de çıkan oyununa kıyasla birçok mekaniğinin değiştiğini söyleyebiliriz. Üstüne 3 adet yeni dosyada hikayemize eklenmiş bulunmakta. Eğer bu tarz oyunları seviyorsanız Observer System Redux’ a bir göz gezdirmenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir