Oculus Rift VR oyunları şimdi Oculus Quest’e geliyor

Elinizde bir Oculus Quest mi var? Gelen bir güncelleme, kablosuz VR kulaklığınızı esasen Rift modeline dönüştürecek ve Oculus Link adlı kablolama ürünüyle Rift VR oyunlarının tamamına erişebilmenizi sağlayacak.

Quest, Oculus Rift veya Rift S cihazını çalıştırmak için gereken yüksek kaliteli PC özellikleri yerine dahili işlemeyi kullanan, hepsi bir arada bir VR kulaklığı olarak ayarlandı.

Şimdi ise, “eğer bir oyun PC’niz ve bir USB-C kablonuz varsa, artık tüm Rift içeriğini Quest’inizde çalıştırabileceksiniz.”

Oculus Link, Kasım 2019’da açılacak ve Oculus Quest’te mevcut olan deneyimleri büyük ölçüde genişletecek şekilde ayarlandı.

Quest’inizde Rift oyunları oynama seçeneği ve Quest’in son haberi Oculus Go uygulamalarını ve oyunlarını taklit edebilme seçeneği ile Quest, Oculus gelişiminin odak noktası haline geliyor.

Oculus Quest ile ilgili görsel sonucu

Gelecek yıl Oculus Quest’e gelecek el izleme özelliklerinden bahsetmiyorum bile ve ilk kez böyle bir özellik tamamen kablosuz bir kulaklık seti için mevcut. Bunlar bu haftaki Oculus Connect 6 konferansında da açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir