Öğrenciler için en çok gerekli 5 uygulama

Hepimiz bir zamanlar öğrenciydik veya hala öğrenciyiz. Öğrenci olmak bile bazen yorucu ve zor olabiliyor. Bugün de sizlere öğrencilik hayatınızda sizlere kolaylıklar sağlayan en iyi 5 uygulamayı derledik.

Öğrenciler için olmazsa olmaz 5 uygulama

Dizüstü Bilgisayar, Kadın, Eğitim, Çalışma, Genç

Mathway

Bu uygulama aslında çok kullanışlı. Tabi ki kendi iyiliğiniz için kullanıldığında gerçek amacına ulaşmış olur. Uygulamanın mantığı ve kullanışı çok basit. Bir matematik problemini kamera ile gösteriyorsunuz. Uygulama da size çözüm yolunu adım adım gösteriyor. Kendinizi geliştirmek için bu uygulama tam olarak mükemmel.

Google Drive

Hepimizin bildiği Google ailesinin bir parçası olan Google Drive bizlere birçok karışıklığın önüne geçilmesine yardım ediyor. Birçok bilginizi buraya yükleyebilir ve kategorilendirebilirsiniz.

Mailbox

Maillerinizi takip edemiyorsanız ve önemli mailleri kaçırıyorsanız bu uygulama tam size göre. Çünkü uygulama da maillerinizi düzenleyebilir ve önemli mailler için hatırlatıcı ekleyebilirsiniz.

Scribd

Bu uygulama dünyanın en büyük e-kütüphanelerinden birine ev sahipliği yapıyor. İstediğiniz tüm kitaplara ve dokümanlara ulaşabilirsiniz. Kötü yanlarından biri ise Türkçe kitap barındırmamasıdır. Bir diğeri ise ilk otuz gün ücretsizdir. Deneme süresi bitince uygulama ücretli olacaktır. Ama eğer yeterli seviyede yabancı diliniz varsa hem yeni biligiler öğrenebilir hem de yabancı dilinizi pekiştirebilirsiniz.

TED

Bir öğrenci için gerekli olan en önemli uygulamalardan biri de TED’dir. Uygulamanın içinde binlerce uzmanlarından söylenmiş konuşma yüksek kalitede sunulmuştur. Bir öğrenci olarak ufkunuzun açılması demek ileriki dönemlerde başarıya ulaşmanızı sağlaması demek olduğu için bu uygulamayı kesinlikle öneririm. Ayrıca uygulamada Türkçe destek de bizlere sunulmuş.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir