OnePlus TV Tanıtıldı!

OnePlus TV bir 4K TV Android TV ve Dolby Vision özellikleri ile dikkatlerini üzerine çeken bir OnePlus televizyonu.

İnç boyutunda iki versiyon olacak şekilde ve hepsi bir MediaTek işlemcisini, özellikle de mükemmel görüntü kalitesi sunan 1.8 GHz dört çekirdekli MTK5670 SoC ve Mali-G51 GPU’yu kullanacak.

Bunlar hem QLED teknolojisine, hem de başlangıçta tartıştığımız 4K çözünürlüğe ve HDR10, Dolby Digital ve Vision ve 100 Hz frekans gibi önemli teknolojilere sahip 55 inç TV’lerdir.

OnePlus TV, daha fazla detay

Yeni OnePlus TV televizyonlarından, yapay zekaya sahip olduklarını bilmelisiniz, bu da televizyonların sunduğu görüntünün yüksek kalitede olmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, 50W‘lık bir güç sunan 8’e kadar hoparlörün desteğini de vurgular.

Tasarımına gelince, OnePlus TV minimalist bir çizgi ile neredeyse hiç bir kenar sunmuyor, çünkü çok küçük oldukları için baktıkları yere bakıyorlar. OnePlus logosunun da yer alacağı sadece alt kısım biraz daha büyük, ancak diğerlerine kıyasla neredeyse farkedilmeyecek.

TV, VESA sisteminin desteği sayesinde, duvara ulaşılabilen ve duvara monte edilebilen   zarif bir kaide ile tutturulmuştur.

Merak eden bir şey, Dolby Atmos 50W hoparlör sisteminin TV’nin alt kısmında gizleneceği, yani kullanımı gerektiğinde aşağı kayacağı ve bu arada gizleneceği.

OnePlus TV smart TV hakkında size biraz daha teknik detaylar sunuyoruz:

  1. Bağlantı: Bluetooth 5.0 ve WiFi.
  2. Bağlantı Noktaları: 2 x USB, 3 x HDMI, Ethernet bağlantı noktası, SPDIF.

Gri renkte ve metalden yapılmış, çok şık bir kontrol düğmesine sahip olacak ve bu, yalnızca Google Asistan’ı TV ile konuşmaya ve belirli türden eylemleri gerçekleştirmeye ithaf etmeye adayanı vurgulayan farklı kontrol düğmelerine sahip olacak. etkinlikler vb.)

Tepede bir dokunmatik panel var, alt kısım bazı düğmelerden oluşurken ses seviyesi kontrolü cihazın yanlarından birine yerleştirilecek. Tabii ki, USB kablosu ile şarj edilebilir bir uzaktan kumanda olacak.

OnePlus TV’nin en önemli yönlerinden biri, Android TV (3 yıllık bir destek olacak) sayesinde Android telefonlarla mükemmel entegrasyondur. Mobil içeriği taşımak ve televizyonda izlemek çok kolay olacaktır. Televizyonun olanakları çok daha geniş.

OnePlus TV, fiyat ve uygunluk

Yeni OnePlusTV’de , önce Hindistan’a gelecekleri ve yakında o ülkede hazır olacakları, daha sonra aralarında Avrupa’nın da olduğu dünyanın geri kalanına genişlemeye başlayacakları açıklandı. Amazon’dan satın alınabilir ve rupilerden bu yana avro cinsinden fiyatlar aşağıdaki gibidir:

  1. OnePlus TV Q1 55 inç: 900,35€.
  2. OnePlus TV Q1 Pro 55 inç: 1,287 €.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir