OnePlus Zen Mode nedir ve nasıl çalışır?

Birkaç OnePlus akıllı telefonda, Zen Mode adı verilen bir özellik var. Adından da anlaşılacağı gibi, OnePlus Zen Mode’un amacı, telefonunuzu minimuma indirmenize ve bir süre için gerçek dünyaya odaklanmanıza yardımcı olarak hayatınıza biraz huzur getirmeyi hedeflemektedir.

Bunu nasıl yapıyor? Özet olarak, telefonunuzu belirli bir süre boyunca kendisini dış dünyanın dışında tutar. Telefonunuz açık ve hala kullanabileceğiniz birkaç işlevi bulunmakta, ancak telefonunuz genel olarak çalışmıyor.

Telefonunu indirmeyi ve görevlere odaklanmayı zorlaştıran türden bir kişiyseniz – veya birkaç dakikalığına telefonunuzun fişini çıkarmanız zorsa Zen Mode sizin için mükemmeldir. Nasıl çalıştığını, hangi telefonlarda çalıştığını ve daha fazlasını öğrenin!

OnePlus Zen Modu ne yapar?

Zen Modunu açtığınızda, telefonunuz belirli bir süre boyunca derin bir donmaya girer. Bu süre zarfında uygulamaları açamaz, kısa mesaj gönderemez, ayarları değiştiremez veya diğer akıllı telefon işlevlerini gerçekleştiremezsiniz.

Hala yapabilecekleriniz iki şey telefon görüşmeleri yapmak ve almak ve fotoğraf çekmek. Ancak, bir fotoğraf çektikten sonra o fotoğrafı sosyal medyada düzenlemek veya yayınlamak için galerinizin tamamını görüntüleyemezsiniz. Ayrıca, herhangi birinden arama alabilmenize rağmen, yalnızca acil durum araması yapabilir.

Zen Modunu açmak, telefonunuzu belirli bir süre kullanmayı bırakmanızı sağlar.

Özelliği açtığınızda geri dönüş olmaz: telefonunuzu yeniden başlatmak bile kapatmaz. Varsayılan etkin süre 20 dakikadır, bu nedenle telefonunuz normale dönmeden önce 20 dakika boyunca tam beklemeniz gerekir. Bu fonksiyonu dikkatli kullanın!

Ek bir özellik olarak, telefonunuzu belirli bir süre durmadan kullandıysanız, Zen Modu uygulaması sizi de uyarabilir. Varsayılan değer iki saattir, ancak hatırlatıcı penceresini başka saatlerde değiştirebilirsiniz.

Hangi telefonlarda Zen Mode özelliği var?

OnePlus, OnePlus 7 Pro ile Zen Mode’u tanıttı . O zamandan beri, şirket bu özelliği listedeki diğer telefonlara da destekletti.

Bunun bir OnePlus özel özelliği olduğu unutulmamalıdır. Diğer üreticilerin telefonlarında bulamazsınız. Bununla birlikte, diğer üreticiler farklı bir isim altında benzer bir işlev sunabilirler.

Zen Modu olan OnePlus telefonlar:

 • OnePlus 7 Pro
 • OnePlus 7 Pro 5G
 • OnePlus 7
 • OnePlus 6T
 • OnePlus 6
 • OnePlus 5T
 • OnePlus 5

Zen Modu nasıl kullanılır:

 1. Telefonunuzun kilidini açın ve bildirim gölgesini aşağı çekin.
 2. Quick Tiles ayarlarını tamamen göstermek için gölgeyi tekrar aşağı çekin.
 3. Uygulamayı açmak için Zen Mode Quick Tile üzerine dokunun. Açılacak bağımsız bir uygulama yok, Hızlı Karolar aracılığıyla erişmeniz gerekiyor.
 4. Zen Moduna girdikten sonra, telefonunuzda uzun süredir bulunduğunu bildiren özelliği kapatmak veya açmak için sağ üst köşedeki ayarlar simgesine dokunabilirsiniz. Özelliği kaç kez kullandığınızı görmek için istatistikler simgesine (dişli simgesinin yanında) de dokunabilirsiniz.
 5. Zen Modunu başlatmaya hazırsanız, sadece Hadi Git düğmesine basın. Zen Mode’un nasıl çalıştığı konusunda uyarılacaksınız.
 6. Başlat düğmesine basın, geri sayım sayacı başlayacak ve fikrinizi değiştirmenize üç saniye kalabilirsiniz.
 7. Zen Modu başladıktan sonra, ekranda kaç dakika / saniye kaldığınızı gösteren bir zamanlayıcı görüntülenir.
 8. Zen Modu etkinken, acil arama yapmak ve fotoğraf çekmek dışında telefonunuzla hiçbir şey yapamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir