ÖrümcekAdam, Marvel Sinematik Evreninden ayrılıyor mu?

Örümcek Adam’ın artık Marvel Sinematik Evreni (MCU) dışında olduğu bildiriliyor. Deadline‘a göre, iki Örümcek Adam için sinema haklarına sahip olan Marvel ve Sony, gelecekteki MCU filmleri konusunda bir anlaşma sağlayamadı. Bu, Örümcek Adam: Evden Uzakta , Örümcek Adam’ın rol aldığı son MCU filmi olabilir, ancak Tom Holland ayrı Sony filmlerinde rolünü devam ettirebilir durumda.

Örümcek Adam’ın Disney’in MCU filmlerinde görünmesine izin veren yasal lisans anlaşmalarının arkasındaki detaylar halka açıklanmadı. Tek bildiğimiz Sony’nin ‘i Marvel Studios ve Disney’in Kaptan Amerika: İç Savaş, Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı ve Yenilmezler: Endgame’de görünmesi için lisansladığı ve bunun karşılığında Sony’nin Spider-Man filmlerine MCU karakterleri eklemesine izin verildiği. Anlaşma, Marvel Studios’un yaratıcı patronu Kevin Feige’in, Marvel Sinematik Evrendeki Sony’nin Örümcek Adam: Eve Dönüş ve Evden Uzakta filmlerinde yapımcı olarak görev yaptığı anlamına geliyordu.

örümcek adam eve dönüş ile ilgili görsel sonucu

Disney, Örümcek Adam MCU filmlerinin kârının bir kısmını toplayacak, ancak çoğunluğu bir önceki anlaşmada Sony’ye gidecekti. Deadline’ın raporuna göre, Disney bağımsız Örümcek Adam filmlerinin daha büyük bir mali kesimi istedi ve Sony teklifi reddetti.

İki şirketin bu iş anlaşmazlığının gelecekteki filmleri etkilemeden önce, özellikle de bu haber kamuya açıldığı için bir uzlaşmaya varabilmesi mümkün. Ancak şu anda olduğu gibi, Örümcek Adam’ı içeren daha fazla MCU filmi olmayacak.

Muhtemelen, bunun anlamı Örümcek Adam ve Venom meselesi sonunda masada. Ve bu bir şey değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir