Google Snapseed nedir?

Snapseed, iOS ve Android için artık Google’ın sahip olduğu Nik Software tarafından üretilen ve kullanıcıların fotoğrafları geliştirmelerini ve dijital filtreler uygulamalarını sağlayan bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır.

Nik Software aslen Haziran 2011’de iPad’de Snapseed’i piyasaya sürdü ve Apple’ın tarafından 2011 yılının iPad Uygulaması seçildi. iPad sürümünün başarısı üzerine Nik, Ağustos 2011’de iPhone için Snapseed’i çıkardı. 2012’de ise Snapseed Microsoft Windows için duyuruldu.

Google devralınmasından sonra, Aralık 2012’de Android için Snapseed piyasaya sürüldü ve Snapseed’in masaüstü sürümü kaldırıldı.

9 Nisan 2015’te Nik, iOS ve Android için Snapseed 2.0’ı piyasaya sürerek yeni araçlar, özellikler ve yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü getirdi.

what is google snapseed ile ilgili görsel sonucu

Snapseed kullanıcıları, farklı efektler ve geliştirmeler seçmek için kaydırma hareketlerini kullanarak resimleri düzenleyebilir. Alternatif olarak, kullanıcılar renk ve kontrastın “otomatik” ayarını seçebilirler.

Snapseed, kullanıcıların düzenleme geçmişini kaydedebilir ve önceki işlemlerin herhangi birine yönlendirebilir. Ayrıca, varsayılan filtreleri ve düzenleme özelliklerini kullanarak filtre kombinasyonları oluşturabilir ve kaydedebilir. Özel efektler ve filtreler listesi Drama, Grunge, Vintage, Merkez-odak, Çerçeve ve Tilt-shift (fotoğrafları yeniden boyutlandırma işlemi) içerir. Snapseed 2.0, objektif bulanıklığı, sihir ışıltısı, HDR ekranı ve noir gibi yeni filtreler sunarken, araçlar bölümünü daha net bir kullanıcı arayüzü ile yeniden biçimlendirdi.

Kullanıcılar görüntüleri doğrudan Facebook ve Instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir