Pecaminosa – A Pixel Noir Game İncelemesi

Geliştiriciliğini Cereal Games ve yayıncılığını Badland Publishing’ in yaptığı Pecaminosa – A Pixel Noir Game Nintendo platformunda 27 Mayıs 2021 tarihinde biz oyuncuların karşısına çıktı. Bir polisiye, aksiyon ve rol yapma oyunu olan Pecaminosa – A Pixel Noir Game’i gelin beraber inceleyelim. Oyunun konusundan bahsetmemiz gerekirse öncelikle hikayemiz Amerika-Meksika sınırında bulunan yolsuzluk, kumar ve türlü türlü suçların yuvaları bulunan Pecaminosa’da geçiyor. Ana karakterimiz olan John Souza ise eskiden şanlı bir detektiftir. Ancak zaman geçtikçe yerinde saymış ve ününü kaybetmiştir. Günlerden bir gün bir hayalet ortaya çıkar ve ana karakterimize birer görev verir. John Souza ise günahlarından arınmak için hayaletin vermiş olduğu görevleri yaparak eski ortaklarını yakalamaya başlar.

Oynanış kısmına gelirsek bu kısım gayet basit ve erişilmesi kolay olmuş. Dövüş mekanikleri biraz eksik hissettirsede bir pixel temalı bir oyun olduğunu bildiğimizden bu kısma pek kafa yormadık. Oyunda seviye atladıkça seviye puanlarınızı yatırabileceğiniz 4 adet özellik bulunuyor. Bunlar şans, zekâ, kuvvet ve dayanıklık. Bu özelliklere yatırdığınız puanlarla oyun oynama tarzınız değişebiliyor. Örneğin zekaya puanlarınızı vererek oyun içindeki diyaloglardan daha fazla bilgi edinip daha aksiyona girmeden olayları çözebiliyorsunuz. Oyun piksel grafiklere sahip olduğundan bazı oyunculara tuhaf gelebilir ancak grafiklerin piksel olması oyunun kötü olduğu anlamına gelmez. Ayrıyeten oyun boyunca sizlere arka plandan eşlik eden müzikler sizleri oyunun içine çekiyor.

Oyun hakkında son sözlerimizi söylemek gerekirse eğer polisiye ve rol yapma oyunlarını birlikte seviyorsanız Pecaminosa – A Pixel Noir Game tam sizlere göre diyebilirim. Oyunu satın almak isterseniz Nintendo’nun kendi mağazasında 14.99 dolardan ve Steam de ise 25 TL’den satılmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir