Piysadaki en iyi 5 akıllı saat

Günümüzde akıllı saatler, akıllı telefonların nihai dostudur. Elbette akıllı saatler normal saatler günü zamanı gösteriyor, ancak aynı zamanda önemli bildirimlerinizi ve günlük hattaki kullandığınız bilgileri bu küçük cihazla bileğinize taşıyabilirsiniz. Telefonlarla eşleşme özellikleri ile birlikte biz akıllı telefon kullanıcılarının işini gerçekten çok kolaylaştıran cihazlardır

Günümüzün en iyi akıllı saat modelleri, internette sesle arama yapabilme, konumu GPS ile izleme veya genel sağlık kontrolleri için nabız, kalp atış hızı ve nefes alış veriş kontrolü gibi üstün özellikler sunar

İşte bu listemizde sizlere bu mükemmel cihazlardan piyasada bulabileceğiniz en iyilerini tanıtmaya çalışacağız.

1- Samsung Galaxy Watch

Özellikleri :
İşletim Sistemi Tizen OS
Uyumluluk
Android,iOS
Bant Boyutları 22mm or 20mm
Ekran  1.2″ veya 1.3″ 360 x 360 Super AMOLED
Çözünürlük 7680 x 4320
İşlemci  Dual-core 1.15GHz
Depolama 4GB
Şarj Süresi 46mm model için 4 gün, 42 mm model için biraz daha az
Şarj Etme Metodu  Wireless
IP reyting 50M
Bağlantı Bluetooth, Wireless, LTE
Fiyat : 1900 ₺ – 2100 ₺

➕ Uzun Batarya Ömrü
➕ Yararlı döner çerçeve
➖ Kullanımı Zor Şarj Ünitesi
➖ Akıllı Asistanı Bixby Mükemmel Değil

Şu an satın alabileceğiniz en iyi akıllı saat  Samsung’dan, ve beklenen Gear S4 adını tercih etmek yerine bu cihazın adı Galaxy Watch. 2017’deki Gear S3 serisinden ve Gear Sport’dan sonra en yeni Samsung Watch olan cihaz, önceki sürümlerine göre çok gelişmiş bir şekilde piyasaya sürüldü.

Saatin daha büyük 46mm versiyonununu yoğun bir şekilde kullanıyor olsanız bile, dört günlük pil ömrü ile olağanüstü bir performan ssağlıyor. Bu listedeki bir çok saatin tek bir şarjla bir günlük kullanım süresini anca geçebiliyor olduklarını düşünürsek bu çok etkileyici bir sonuç.

Dönen çerçeve, saatteki Tizen OS’de gezinmenin en önemli unsurlarından biri olmaya devam ediyor ve arayüz bir akıllı saatte gördüğümüz arayüzlerden en kolaylardan biri.

Saatte mevcut olan uygulamalar Wear OS ya da watchOS’tan daha sınırlı – iki rakip akıllı saat işletim sistemi – ancak yine de temel temelleri sunuyor ve Samsung, zindeliğin yanı sıra mükemmel bir tasarıma ve çok daha fazla işlevselliğe sahip olmanın yanı sıra spor yaparken de kullanılabilecek iyi bir saat tasarlamış.

2- Apple Watch 4

Özellikleri :
İşletim Sistemi watchOS 5
Uyumluluk
iOS
Bant Boyutları Saatin büyüklüğüne göre değişir
Ekran  1.78″ OLED
Çözünürlük 384×480
İşlemci  Apple S4
Depolama 16GB
Şarj Süresi Kullanım oranına göre 1-2 gün
Şarj Etme Metodu  Wireless
IP reyting 50M
Bağlantı Bluetooth, Wireless, LTE
Fiyat : 3000 ₺ – 3300 ₺

➕ Daha geniş Ekran
➕ Öne Çıkan Tasarım
➖ Bataryası Çok İyi Değil
➖ Pahalı

Apple Watch 4, Apple’ın ilk seriden beri tasarımını ilk kez değiştirdiği akıllı saati oldu. Yeni tasarımda 40mm ve 44mm’lik iki seçenek mevcut. Bu iki seçenek önceki modellerden daha geniş bir ekran hacmi sağlıyor.

Bu saatin ses düzeyi önceki modellerden daha yüksek, tasarım hala hafif ve mevcut Apple Watch kayışlarınızı da bu yeni nesilde kullanabilirsiniz. En heyecan verici teknoloji, kalp atış hızı izleyicisinde bir EKG özelliği olması. Sağlığınız tehlikede ise, erken atriyal fibrilasyon riski altında olup olmadığınızı görmek için kalbinizi test edebilir ve sonuçları görebilirsiniz.

Bu teknoloji lansman sırasında mevcut değildi ve şu anda yalnızca ABD’de kullanılabileceğini biliyoruz. bu özellik herkes için elzem olmasa da bazı insanlar için bu hayat değiştiren bir teknoloji olabilir.

Ayrıca Apple Watch 4, Halen tonlarca fitness özelliğini ve en son watchOS 5 uygulamalarını destekliyor, bu nedenle bu akıllı saati çok seveceksiniz.

 

3- Fossil Sport

Özellikleri :
İşletim Sistemi  Wear OS
Uyumluluk
Android, iOS
Bant Boyutları 22mm kayışlar
Ekran  1.2-inc 390 x 390 AMOLED
Çözünürlük 384×480
İşlemci  Quad-core 1.2GHz
Depolama 4GB
Şarj Süresi 2 gün
Şarj Etme Metodu  Özel
IP reyting IP68
Bağlantı Bluetooth, Wireless, LTE
Fiyat : 1100 ₺ – 1300 ₺

➕ Güçlü Bir İşlemci
➕ Öne Çıkan Tasarım
➖ GPS Zayıf
➖Son Teknoloji Yeniliklerden Yoksun

Fosil, son birkaç yıl boyunca giyilebilir teknoloji alanında çok fazla uzmanlık geliştirdi ve bunların hepsi şirketin bugüne kadar yaptığı en iyi akıllı saatte birleşti.

Fossil Sport, bu listedeki iki cihazdan daha düşük bir fiyat etiketiyle üst düzey bir saattir. Tek bir şarjla iki günlük pil ömrünün yanında, hafif ve ikonik tasarıma da sahip.

Fosil, bir Snapdragon Wear 3100 yonga setine sahip, bu, Qualcomm’un en son güncellemesi olan ve birçok eski Wear OS saatinde elde edeceğinizden daha yumuşak bir deneyim sunuyor.

Gerçekten eşsiz özelliklere sahip değil, ancak Fosil Sporunun genel paketi sizin için en iyi saat olabilir. Wear OS yazılımıyla birlikte gelen bir fitness saatini arıyorsanız ve gündelik yaşamda da bileğinizde garip görünmesini istemiyorsanız Fossil Sport tam size göre.

 

4- Fitbit Versa

Özellikleri :
İşletim Sistemi Fitbit OS
Uyumluluk
Android, iOS
Bant Boyutları 22mm kayışlar
Ekran  TBC, 1000 nits
Çözünürlük 384×480
İşlemci  Dual-core 1.0GHz
Depolama 2.5GB
Şarj Süresi Kullanım oranına göre 3-4 gün
Şarj Etme Metodu  Özel bataryayla
IP reyting 50M
Bağlantı Bluetooth, Wireless
Fiyat : 900 ₺ – 1200 ₺

➕ Kısmen Ucuz Fiyat
➕ Öne Çıkan Tasarım
➖Tasarımı Çocuksu
➖GPS Yok

Fitbit, fitness takip teknolojisindeki en büyük isimlerden biridir, ancak 2017’nin sonlarına kadar şirket akıllı saat hakkında hiçbir gelişme gösterememişti.

Daha sonra şirket piyasaya iki akıllı saat- sürdü ve her ikisi gayet güzel saatler. Ancak bu listede daha çok öne çıkan modeline yer veriyoruz.

Fitbit’in favorisi, diğerinden daha küçük bir ekrana sahip olan Versa’dır. Ancak bu cihaz, temassız ödemeler için Fitbit Pay ve yaklaşık üç gün sürecek müzik için 2,5 GB depolama ve pil ömrü ile birlikte gelir.

Koşularınızı takip etmek için bir  GPS’e sahip değil ve tasarım bu listedeki diğer saatler kadar ikonik hissetmiyor, ancak Fitbit Versa’yı gerçekten seviyoruz ve bu listedeki en uygun fiyatlı seçeneklerden biri.

 

 

5- Samsung Galaxy Watch Active

Özellikleri :
İşletim Sistemi Tizen OS
Uyumluluk
Android, iOS
Bant Boyutları 20mm
Ekran  1.1″ 360 x 360 Super AMOLED
Çözünürlük 384×480
İşlemci  Dual-core 1.15GHz
Depolama 4GB
Şarj Süresi Yaklaşık 2 gün
Şarj Etme Metodu  Wireless
IP reyting 50M
Bağlantı Bluetooth, Wireless
Fiyat : 1000 ₺ – 1300 ₺

➕ Kısmen Ucuz Fiyat
➕ Öne Çıkan Tasarım
➖Tasarımı Çocuksu
➖GPS Yok

Samsung Galaxy Watch ile ilgili her şeyi zaten duydunuz, fakat ya bu saat size fazla büyük gelirse? İşte bunu düşünen kullanıcıları için Samsung, Galaxy Watch’taki teknolojinin çoğunu, daha ince, daha hafif ve ideal bir şekilde, konforlu olan daha sportif bir pakete indirdi.

Galaxy Watch Active, parlak ve güzel olmakla birlikte, bu listedeki diğer cihazların çoğundan daha küçük bir 1.1 inçlik 360 x 360 ekrana sahip. Bu sayede saat bileğinize sarılırken sizi rahatsız etmiyor ya da ağırlık yapmıyor.

Hala Samsung’un Tizen saat yelpazesinden bekleyeceğiniz tüm üst düzey fitness özelliklerini desteklemeye de devam ediyor, ancak üst seviye üründen alabileceğiniz dönen bir çerçeveden veya bir LTE seçeneğinden yoksun.

En iyi bölüm, fiyatın boyutuna uyacak şekilde küçülmesi. Kesinlikle ucuz bir akıllı saat değil, ancak Galaxy Watch’ın orijinal fiyatına kıyasla gayet ucuz olan bu ürünü, oldukça benzer özelliklerini de göz önüne alırsak gönül rahatlığıyla tercih edebilirisniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir