Playstation 5 Tasarımı Sızmış Olabilir!

Geçtiğimiz günlerde, Sony’nin yeni bir patenti ortaya çıktı ve bu PS5’in nasıl görüneceği hakkında bize bilgi verir nitelikte bir patent. PlayStation 5 patenti olarak düşünülen bu patent, her ne kadar şirket tarafından henüz resmi bir açıklama gelmiş olmasa da, bizlere çok değişik bir tasarım sunacak gibi.

Hollanda tabanlı Let’ Go Digital, Sony’nin Mayıs ayında Brezilya’daki Instituto Nacional da Propriedade Industrial’de başvurduğunu, ardından da bu ay Dünya Fikri Mülkiyet Ofisine bu patenti tescil ettirdiğini yazdı.

Belgelerdeki konsol şeması, konsolun geniş bir V-şekli tasarımı ile geleceğini gösteriyor. Tabii ki bu tanım bizlere bu V şeklinin tam olarak neden yapıldığını ve amacının ne olduğunu söylemiyor. Bu detayları, eğer ki bu patent PS5’in tasarımı ise, bizlere konsol tasarımı resmi olarak duyurulduğu zaman söylenecektir. Ancak bu patentte yayın tarihinin 2020 şubat olarak geçilmesi ve PS5 dedikodularında da PS5’in konsol tanıtımının 2020 şubatta olacağının öngörülmesi bilgileri bir araya getirildiğinde, patentin PS5’e çıkacağını düşünmek pek de mantıksız değil.

PlayStation 5 patentindeki cihazda bir dizi hava havalandırma deliği bulunduracak gibi duruyor. V şeklindeki tasarım beş için Romen rakamına referans olabilir. Önde muhtemelen disk sürücüsü olan bir yuvaya sahiptir.

Metro, PlayStation 5 patentindeki görüntülerin geliştirici kitinin asıl konsol yerine nasıl görüneceğini gösterdiğini öne sürüyor. Sony, patentin şemasında olduğu gibi fazladan tasarlanan bir konsol başlattıysa, bu konsol çok garip görünüyor diyebiliriz.

Konsol yapımcıları, gerçek konsol çıkmadan önce geliştirici kitlerini serbest bırakır, böylece geliştiricilerin kendileri için oyun yaratma şansı vardır. Geliştirici kitleri ayrıca, ürünün son tüketici sürümünde bulunmayan çeşitli değişikliklere de sahiptir. Geliştiricilerin geçen yılın başlarından bu yana kendi yeni nesil konsollarına sahip oldukları doğrulayan söylentiler oldu. Şubat 2020’de beklenenin açığa çıkmasıyla birlikte, artık her şey kesinleşecek.

Şimdilik, patentin geliştirici konsolu mu yoksa tüketici tasarımı mı olduğu henüz ortaya çıkmadı. Ancak oyuncular, bu tasarımın göze hitap etmediğini belirterek, bu patentin geliştirici kiti olduğunu, tüketici ürünü olamayacağını düşünüyor.

One Reply to “Playstation 5 Tasarımı Sızmış Olabilir!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir