Pokemon Sword and Shield’dan oynanış videosu geldi

Nintendonun E3 sunusundan Pokemon Sword and Shield’a ait 21 dakikalık bir oynanış videosu geldi.

Oynanış videosundan edindiğimiz bilgilere göre, eski oyunlara nazaran birçok yenilik ve sistem değişikliği bizleri bekliyor. Bu sistem değişiklerinin içinde tamamen yeni olan içeriklerin dışında çokça yenilenen içeriğinde olması bizleri sevindirdi.

Yeniliklerden bahsedecek olursak;

Dynamax pokemonlar: 4 kişilik gruplar halinde kestiğimiz, Pokemon GO’daki raid bossları gibi olan pokemonlardır. Kendilerine has yetenekleri ve mevcut yetenekler üzerinde de geliştirmeler ile donatılmışlardır. Pokemonun can barı sıfırlandıktan sonra sersemler ve oyuncuya pokemonu yakalama imkanı tanır.

Hava durumu değişiklikleri: Önemli değişikliklerden bir tanesi de artık hava durumu değişiklikleri pokemonların karşılaşma olanağını etkiliyor. Örneğin yağmurlu bir havada su pokemonlarıyla daha fazla karşılaşırken, aşırı güneşli bir havada ateş pokemonlarıyla daha fazla karşılaşacağız.

Kamera açısı: Yeni oyunla beraber artık kameramızı tam anlamıyla kontrol edebiliyor olacağız. Açık dünyada gezerken güzel manzaralar bulup bunları fotoğraflayabileceğiz. Aynı zamanda ana karakterimizin de diğer oyunlardaki kamera açısına nazaran daha bir arkadan göründüğüne dikkat çekmek gerekir.

Bu yenilikler dışında ıslık çalarak pokemon çağırmak, bisikleti özelleştirerek eski oyunlardaki ‘Surf‘ yeteneği gibi kullanabilmek gibi yeniliklerde bizleri bekliyor. Tabi henüz tam oyun çıkmadığı için açığa çıkmayan mekanikler de olabilir. Ancak Nintendo her zamanki gibi yine kendini çok geliştirmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Aşağıdaki linkten oynanış videosuna ulaşabilirisiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir