PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’na Türkiye’den altı takım gidiyor

Next Rüya Esports’un daha önce adını yazdırdığı 6 milyon dolar ödüllü PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası’nda (PMGC 2021) Papara SuperMassive Blaze, 1907 Fenerbahçe, Futbolist, S2G Esports ve Worlds of Wonders takımları da yerlerini aldı.
PUBG MOBILE espor programının en büyük organizasyonu PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası 2021’in (PMGC 2021) detayları açıklandı. Tam 6 milyon dolar ödüllü turnuva 30 Kasım’da Doğu ve Batı bölümlerine ayrılan PMGC 2021 Ligi ile başlayacak ve 24 Aralık’a kadar devam edecek. Şampiyonun belirlendiği PMGC 2021 Büyük Finalleri ise 21-23 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak. Doğu ve Batı bölümlerinde toplam 40 takımın mücadele edeceği PMGC 2021 finallerine Türkiye’den 6 takım katılacak. Next Rüya Esports, PMPL Türkiye birincisi olarak adını yazdırdığı global turnuvada, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen PMPL Avrupa Şampiyonası sonrasında 5 Türk takımı daha yerini aldı. Böylelikle global arenada mücadele edecek Türkiye kulüplerinin tam listesi Next Rüya Esports, Papara SuperMassive Blaze, 1907 Fenerbahçe, Futbolist, S2G Esports ve Worlds of Wonders oldu.

Doğu ve Batı Ligi’nde her hafta beş gün yayın yapılacak. İki gün boyunca 20 takımın tümü birbiriyle karşılaşırken, diğer üç günde ise Süper Hafta Sonu maçlarına yer verilecek ve haftanın en iyi 16 takımı Şampiyona Puanı kazanmak için kıyasıya mücadele edecek. Üç Süper Hafta Sonunun ardından en çok Şampiyona Puanına sahip olan 16 takım, her iki bölgedeki en iyi takımları belirlemek için PMGC Doğu ve PMGC Batı Finallerine katılmaya hak kazanacak. PMGC Doğu Finalleri’nde galip gelen ilk dokuz takım ile PMGC Batı Finalleri’nden ilk altı takım, rekabetin zirveye çıkacağı PMGC 2021 Büyük Finallerinde yarışmaya devam edecek.

PUBG MOBILE ayrıca PMGC için YouTube ile işbirliği yapıldığını da duyurdu. Bu işbirliği ile tüm etkinlik resmi PUBG MOBILE Esports kanalından yayınlanırken aynı zamanda 18 yerel kanal aracılığıyla özel platformlar üzerinden de yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir