PUBG’nin yapımcılarının hilecilere bir haberi var!

Çoğu oyuncunun yaşadığı büyük sorunlardan biri dolandırıcılarla ve bilgisayar korsanlarıyla uğraşmaktır, ancak bir geliştirici sorunu hafifletmek için adımlar atıyor. PlayerUnknown’s Battlegrounds’in yapımcısı PUBG Corp., hilecileri nasıl yakaladıklarına dair içeriden bilgiler sunan bir video yayınladı.

PUBG Hilecileri ile savaşmak

PlayerUnknown’ın Battlegrounds’ı, resmi YouTube kanalında Hile Önleme Birimi hakkında bir sahne arkası videosu yayınladı. Hile Önleme Birimi’ne başkanlık yapan Dohyung Lee, ekibin oyun deneyimini olumsuz yönde etkileyen tüm yetkisiz eylemlere yanıt verdiğini açıkladı. Takımın ne yaptığını ve PUBG hilecileri ve bilgisayar korsanlarına nasıl cevap verdiklerini açıkladı.

Oyunun Anti-Hile Birimi, diğer oyunculardan ve geliştiricinin kendi dahili sistemlerinden gelen raporlar yoluyla şüpheli görünen oyuncu davranışını tanımlar. Ekip üyeleri şüpheli davranışlar bulduğunda, oyunla ilgili günlükleri inceler, hangi hack aracının veya cihazın kullanıldığını belirler ve olayı aramaya başlar.

Oyunun Analiz Ekibi ve Mühendislik Ekibi kullanılan aracı analiz eder ve buna bir cevap geliştirmeye başlar. Etkinliği izleyerek ve PUBG hilecilerini ve bilgisayar korsanlarını bularak oyunu sürekli korumaya çalışırlar. Mühendislik Ekibi, yasadışı yazılıma karşı mücadele etmek ve kullanıcıların cezalandırılmasını sağlamak amacıyla bu tür tehditlere yanıt vermek için kod geliştirir.

Ardından Analiz Ekibi, makine öğrenmesini kullanarak her olayın etrafındaki verileri analiz ederek daha fazla hile ve saldırı girişimleri için hazır hale gelir. Ayrıca, bilgisayar korsanlarının kullanıldıklarını tespit ettikleri takdirde, dolandırıcıların donanımının oyuna erişmesini önlemek için donanım yasakları gibi diğer taktikleri de kullanırlar.

Dış kuruluşlarla çalışmak

PUBG’nin Hile Önleme Birimi, bilgisayar korsanlarının verilerini, en büyük korsan satış organizasyonunun arkasındakileri yakalamalarını sağlayan uluslararası bir ortak ajans da dahil olmak üzere, dış firmalarla ortaklıklar yapıyor. Ekip, PUBG hilecileri ve bilgisayar korsanlarına karşı mücadele edebilmeleri için çeşitli bilgisayar korsanlığı araçları hakkında bilgi vererek dünyadaki kuruluşlarla çalışmaktadır.

Mühendislik Ekibi, hacklere gerçek zamanlı olarak yanıt vermek için sürekli olarak yeni çözümler ve teknikler araştırmakta ve geliştirmektedir. Ekibin bir üyesi, hilelerin geliştiricilerinin, onları durdurmak için kullandıkları her türlü yöntemi aşmak için tekniklerini uyarlamaya devam ettiklerini söyledi. Böylece, PUBG hilecileri ve bilgisayar korsanlarının yasadışı yazılımlar oluşturmasını zorlaştıran karmaşık bir teknik cevap oluşturdular. Kullanılan tekniklerden bazıları işaretçi ve hafıza şifrelemesi, sanal kodlar ve bölüm karıştırmalarıdır.

Makine Öğrenmesi

Oyunun Analiz ve Makine Öğrenme Ekipleri, Mühendislik Ekibi’nin hile karşıtı çözümleriyle eşleştirmek için makine öğrenme teknolojisi yaratıyor. Ayrıca yeni algoritmalar da deniyorlar. Nihai hedef, makine öğrenimi teknolojisi kullanılarak keşfedilen birtakım istatistik, kayıt ve oyun düzenlerini kullanarak dolandırıcılara ve bilgisayar korsanlarına cevap verebilecek bir sistem oluşturmaktır. Ekipler, PUBG hilecileri ve bilgisayar korsanlarının oyunu analiz etmelerini zorlaştırmak için birlikte çalışıyor, böylece yeni araçlar yaratabiliyorlar.

Oyunun geliştiricileri aynı zamanda ekip öldürme veya dost ateşi gibi olumsuz davranışlarla mücadele etmek ve oyunu yetkisiz bir donanıma sahip bir konsolda oynamak için de çalışıyorlar. Ayrıca saldırgan takma adlar, küfürlü dil ve sözlü saldırılarla mücadele ediyorlar.

Hile karşıtı ek mekanizmaları ve çözümleri denemeye devam ediyorlar, bu yüzden gelecekte daha fazlası ortaya çıkıyor olabilir. Ekip, bu çözümlerin yalnızca bir bilgisayar korsanının oyununa müdahale ettiğinden ve hile yapmayan oyuncuları etkilemediğinden emin olmak istiyor. Bu ek özellikleri oyunun canlı sunucularına en kısa zamanda yayınlamayı planlıyorlar.

PUBG ekibi, oyuncuların dolandırıcıları ve bilgisayar korsanlarını bildirmeye devam etmek için oyun içi sistemi kullanmasının önemli olduğunu vurguladı çünkü trendleri izlemelerine yardımcı olmak için canlı ve güncellenmiş bilgiler sağlıyor.

Aşağıda ekibin yayınladığı videonun ingilizce dilindeki halini bulabilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir