Red Dead Redemption 2 önümüzdeki hafta Steam’e geliyor

Bu ayın başlarında, Red Dead Redemption 2 nihayet PC’ye indi. Bununla birlikte, bugünlerde bir dizi PC oyunu gibi, Red Dead Redemption 2 bir kerede tüm dijital mağazalarda kullanıma sunulmadı. İlk kez yeni çıkan Rockstar Games Launcher, Epic Games Store’da ve Humble Store ve Green Man Gaming gibi birkaç platformda piyasaya sürüldü.

Çoğu PC oyuncusu hemen etrafındaki en büyük PC dağıtım platformu olan Steam’in bu listede bulunmadığını hemen fark etti. Steam’e inananların çoğu, şimdiye kadar buna alışkın, çünkü bazı yayıncılar oyunlarını Steam’e getirmeden önce münhasırlık dönemine sahip olan rakip mağazalarda (yani Epic Games Store) oyunlarını başlatmayı tercih ediyorlar. Red Dead Redemption 2 için, plan farklı değildi, Rockstar, oyunun Aralık ayında bir noktada Steam’de başlayacağını söyledi. Bugün, şirket sonunda bize Steam’de Red Dead Redemption 2 için bir çıkış tarihi verdi. Twitter’daki bir yayında Rockstar, oyunun genel olarak PC’de başlatılmasından bir ay sonra, 5 Aralık’ta Steam’e çıkacağını açıkladı.

Tabii ki, oyun Steam’de başlatıldığında bile, bir süre için onu almaya devam etmek kötü bir fikir olmayabilir. Red Dead Redemption 2, oyuncuların PC’de yaşadığı sorunların sayısı açısından dikkat çekiciydi ve Rockstar, hataların giderilmesiyle ilgili bazı ilerlemeler kaydetmiş olsa da, çeşitli forumların etrafına hızlı bir bakış, hala yapılması gereken işler olduğunu gösteriyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir