Ryzen Threadripper 3000, AMD’nin yeni nesil CPU’larının ne kadar hızlı olacağını gösteriyor

Yaklaşan Ryzen Threadripper işlemciler için tek bir sızıntı sizin için yeterince iyi değil mi? Öyleyse, belki de iki sızıntı daha da tatmin edici olacaktır. 3. nesil Threadripper çipleri hakkında, sızdırılmış bir performans ölçütünden ve ayrıca 4. nesil Threadripper çiplerinin görüldüğüne dair potansiyel ayrıntılara sahibiz.

Öyleyse TUM_APISAK tarafından yapılan Twitter sızıntısı UserBenchmark sonuçlarında tespit edilen bir CPU ile ilgili olan 3. nesil sızıntı ile başlayalım.

Spesifikasyona göre, bu görünüşte AMD’nin Threadripper 3000 (7nm) işlemcilerinden (kod adı Castle Peak) biriydi ve 3.6GHz’lik bir temel saati olan ve 4.05GHz’e yükselen 16 çekirdekli (32 parçalı) görünüyor.

Bunu mevcut Ryzen Threadripper 2950X amiral gemisi ile karşılaştırırsanız, bu mevcut model 3.5GHz’lik aynı çekirdek sayısına sahip, ancak 4.4GHz’e yükselebiliyor.

Performans açısından, iddia edilen Castle Peak yongası, 2950X’i geçerek UserBenchmark’ta tek çekirdekli ve dört çekirdekli kullanımda% 11 ve çok çekirdekli% 18 daha hızlı kullanım sağlıyor.

Bunu fark eden Wccftech’in de belirttiği gibi, çok çekirdekli performansta Ryzen 9 3900X’i% 35’den daha iyi performans gösteriyor.

Elbette, bu sızıntının iddia edilen bir mühendislik örneği ile ilgili olduğunu unutmayın; bu nedenle, referans gerçek olsa bile, hala bitmiş ürünü veya son hızlarını veya performans seviyelerini temsil etmiyor. Ve, muhtemelen (eğer temel gösterildiği gibi yüksekse) 4.05GHz’den çok daha yüksek bir artış öngörebiliriz.

Daha önce Threadripper 3000 ürünlerinin 2019’da bir noktada ortaya çıkmasını bekliyorduk ve hala yapabilirler, 2020 şimdi daha fazla gözükse de, AMD’nin bu yılki yol haritasından kaybolduktan sonra (ve yonga üreticisinin durumu göz önüne alındığında) ana Ryzen ve Rome sunucu işlemcileri üzerinde duruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir