Samsung, biri S kalemine sahip iki yeni Windows dizüstü bilgisayarını tanıttı

Yıllık Samsung Geliştiricileri Konferansı sırasında, şirket iki yeni Windows dizüstü bilgisayarını sundu : Samsung Galaxy Book Flex ve Galaxy Book Ion. Flex, 360 derecelik bir menteşeye sahip, onu tablete dönüştüren, İon geleneksel kapaklı bir tasarıma sahip, dönüştürülebilir bir dizüstü bilgisayar.

Her iki dizüstü bilgisayar da oldukça güçlüdür; en sonuncu nesil Intel işlemcileri, Wi-Fi 6 desteği , QLED ekranları, 16GB RAM ve 1 TB’a kadar dahili katı hal depolaması. Ayrıca şık tasarımları ve Kraliyet Mavisi renk paleti ile her ikisi de çekici. Her iki dizüstü bilgisayar da çok ince ve hafiftir, Samsung Galaxy Kitap İyonu 2,1 pound’un üzerinde başlar.

Galaxy Book Flex olsa da, çiftin en ilginç olanı. Neredeyse tamamen mavi klavyesi ve kasası ile birlikte, cihazda Samsung Galaxy Note 10 akıllı telefonunda bulacağınız gibi yerleşik bir Bluetooth S Pen bulunuyor. Bu, örneğin bir PowerPoint sunumu yapmak için S Pen üzerindeki hareket kontrollerini kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Flex, tablet benzeri bir arayüze dönüştürebildiğinden, S Pen, dizüstü bilgisayarlarında dijital sanat yaratmaktan hoşlanan insanlar için yararlı olacaktır. Ne yazık ki, tüm dizüstü bilgisayarların ekran çözünürlüğü Full HD + veya 1.920 x 1.080‘de maksimuma çıkıyor. 4K’lık bir model güzel bir yükseltme olurdu, ama hepsine sahip olamazsınız.

Bu arada, Samsung Galaxy Book Ion S Pen’i özlüyor ancak işletme uzmanları için daha fazla tasarlandı. Sadece 12.9mm kalınlıkta ultra incedir. (giriş seviyesi model için)

Her iki dizüstü bilgisayarda da klavyede yerleşik bir parmak izi sensörü bulunur. Galaxy Book Ion, mavi renk tonu ile yüksek sesle ve anlaşılır olduğunu gösteriyor.

Samsung Galaxy Book İyon ve Galaxy Book Flex’in her ikisi de 13,3 inç ve 15,6 inç modellerinde sunulacak. Samsung, her iki cihaz için de fiyatlandırma yapmamıştı ancak bu yılın Aralık ayına kadar belirli pazarlarda kullanılabileceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir