Netflix, oynatma hızı özelliğini test ediyor

Netflix, birçok abonenin istediği yeni bir değişken oynatma hızı özelliğini test ediyor, ancak herkes bu durumdan mutlu değil. YouTube’da bulunan aynı özellikte olduğu gibi, Netflix’in oynatma hızı aracı, kullanıcıların platformda içeriğin ne kadar hızlı oynatıldığını, hızlandırmasını ve yavaşlamasını sağlar. Bu özellik şu anda Android üzerinde yapılan testlerle sınırlıdır ve diğer platformlara yaygın olarak dağıtılmayabilir. Oynatma hızı, belirli bir videonun oynatılma hızını ifade eder. Hızlandırıldığında, içerik daha hızlı ve daha yüksek ses çıkarır. Yavaşlatıldığında, içerik daha derin görünür. Oynatma hızını ayarlama yeteneği, birçok ortam boyunca yıllarca popüler olmuştur; Audible ve YouTube, müşterilerine bu araçlara erişim sağlayan iki büyük platformun örnekleridir.

Ayrıca, video akışı bir şey olmadan önce oynatma hızı ayarı vardı. Birçok TV, DVD oynatıcı ve DVR, bir videonun oynatılma hızını ve gösterdiği en boy oranını değiştirme olanağı sunar. Her ne kadar içerik temizleyicileri bundan hoşlanmasa da, gösteriyi daha hızlı tamamlama ve ekrandaki siyah çubukları doldurma yeteneği birçok tüketici için popüler olmaya devam etti.

Aaron Paul ve Judd Apatow, Netflix’in testini kınayan reklamverenlerin arasında yer almakta ve şirketin şu anda bunun yalnızca bir test olduğunu vurgulamasını istemektedir. Test sadece mobil olarak gerçekleştiriliyor ve diğer geçmiş testlerde olduğu gibi, özellik hiçbir zaman kalıcı bir ayar olarak ortaya çıkmayacak. Bunun ötesinde, Netflix korumayı seçerse özelliğin mobil ile sınırlı olup olmayacağı belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir