Samsung, Galaxy S11 yonga setini duyurdu

Samsung, 2020’de piyasaya çıktığında Samsung Galaxy S11 serisini neredeyse kesinlikle güçlendirecek olan yeni Exynos 990 amiral gemisi yonga setini duyurdu.

Çip, aynı zamanda yeni duyurulan 5G özellikli Exynos Modem 5123 ile eşleştirilebilir, bu da Galaxy S11’in 5G varyantını göreceğimizi ileri sürüyor ve belki de tüm seri 5G bağlı olabilir.

Samsung, 2019 yılının başlarında Galaxy S10 başlığı altında dört cihazını duyurdu, ancak yalnızca bir tanesi 5G bağlantısı içerdi(Galaxy S10 5G) – bu nedenle Galaxy S11’in kapsama alanında artan desteğin beşinci nesil ağ bağlantısının kapsamaya devam etmesi mantıklı olacaktır.

Şirket, San Jose, Kaliforniya’daki Tech9 2019‘de bir sonraki gen fişlerini tamamladı. Hem işlemcinin hem de modemin bu yıl sonuna kadar seri üretime girmesi bekleniyor.

Exynos 990 işlemcisinin büyük özellikleri arasında 4K UHD ekran, 108MP kamera, 8K video kaydı ve önceki nesil yonga (S10 serisinde bulunan) üzerinde CPU ve grafik performansında % 20 artış desteği bulunuyor.

Samsung’un gelecekteki katlanabilir telefonları da 990 ile “ekranın yırtılmasını azaltarak oyunların canlanmasına neden olan ve animasyonları katlanabilir telefonlar gibi birden fazla ekrana sahip cihazlarda bile daha pürüzsüz hale getiren 120Hz yenileme hızı ekran sürücüsü” sunmasından faydalanmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir