Fortnite Battle Royale yeni botlar için balık tutma özelleği

Fortnite Bölüm 2’nin piyasaya sürülmesi, botların gelmesi de dahil olmak üzere oyunda birçok önemli değişiklik getirdi. Fortnite’e yeni eklenenler biri de botları geri almak için kullanılabilecek olta kamışı.

Botlar, akılsızca malzeme toplama, amaçsızca bina köşelerinde koşma ve bir insandan bekleyemeyeceğiniz düzensiz hareketler yapma eğilimindedir. Ayrıca oyuna son eklenen Minecraft’ta avlanmaya benzer şekilde çalışan avlanma sistemi. Oyuncular her yerde yalan söyleyen olta kamçılarını bulabilirler; bir ateşli silah gibi bir sırt çantası yuvasını tutuyorlar, ancak yalnızca oyunun birçok yeni gölünde ve nehirinde kullanılmak üzere tasarlandılar.

Bu iki yeni ilavenin birleştirilebileceği ortaya çıktı. Cazibesi oyuncunun düşürmeden önce botu iyi bir mesafeye bağlamasına izin verecek, onları bir tuzağa sürükleyebilecek, onları farklı bir rakibe yaklaştıracak veya kolay bir öldürme için daha yakına getirecektir.
Bu yetenek yakın zamanda bir botun tuzağa sürüklemesinin bir yolu olarak kullanılmakta olduğunu gösteren bir viral Fortnite videosunda paylaşılmıştı. Başka bir şey yoksa, strateji, herhangi bir cephaneyi boşa harcamadan düşmanı ortadan kaldırmak için sessiz bir yol sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir